OBURZONY OBÓZ OQUENDO KWESTIONUJE WYNIKI ROSYJSKIEJ AGENCJI

Obóz przyłapanego na dopingu Fresa Oquendo (37-8, 24 KO) nie wierzy w uczciwość agencji RUSADA. Przedstawiciele Amerykanina twierdzą, że wyniki testu zostały przez Rosjan sfałszowane w celu zamrożenia wynagrodzenia, którego Oquendo wciąż nie otrzymał za lipcową walkę z Rusłanem Czagajewem (33-2-1, 20 KO).

- Substancje, które niby wykryto w organizmie Fresa, służą do walki z rakiem piersi. To nie są sterydy, to nie jest testosteron czy środki maskujące. Absolutnie nie zgadzamy się z wynikami RUSADA i złożyliśmy już protest do WBA. Żądamy niezależnego dochodzenia. Fres był badany w USA przez firmę, która przeprowadza testy dla większości amerykańskich komisji, drugą próbkę wysłaliśmy nawet do Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), i wszystkie wyniki były negatywne – stwierdził Tom Tsatas, wieloletni doradca Oquendo.

W podobnym tonie wypowiada się współpromotor pochodzącego z Portoryko pięściarza, Bobby Hitz.

- RUSADA nie można ufać, tak nam mówiono w USADA. To żadna niespodzianka, skoro nawet WADA zawiesiła RUSADA w listopadzie ubiegłego roku z powodu zbyt dużej liczby fałszywych wyników. Promotor zmusił Fresa, aby wbrew swojej woli poddał się badaniu ze strony RUSADA – powiedział.

Lipcowa walka w Groznym zakończyła się punktowym zwycięstwem Czagajewa dwa do remisu. Uzbek został tym samym regularnym mistrzem WBA w wadze ciężkiej.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: blingbling
Data: 26-11-2014 12:26:49 
widac ze z niego stary koksiarz
 Autor komentarza: teanshin
Data: 26-11-2014 12:29:28 
U Ruskich to wszystkiego mozna sie spodziewac skoro falszuja wyniki wyborow to taki maly przekret dal nich to nic
 Autor komentarza: Rollins
Data: 26-11-2014 12:29:48 
My, Polacy, wiemy,że u ruskich wszystko jest dopięte na ostatni guzik.
Przekonała nas do tego skrupulatność w dochodzeniu w sprawie zamachu smoleńskiego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.