Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-23

 


JOSHUA: ZNOKAUTOWANIE JOHNSONA NIE BĘDZIE SUKCESEM

Planowana na styczeń walka z Kevinem Johnsonem (29-6-1, 14 KO), który nigdy dotąd nie przegrał przed czasem, ma pokazać, czy cios Anthony'ego Joshuy (10-0, 10 KO) jest rzeczywiście aż tak mocny, jak go malują. Mistrz olimpijski zapewnia jednak, że ewentualny nokaut na "Kingpinie" nie będzie dla niego wielkim osiągnięciem.


PACQUIAO: CHCĘ WALCZYĆ Z MAYWEATHEREM!

Nie udało się Manny'emu Pacquiao (57-5-2, 38 KO) zanotować pierwszego od pięciu lat nokautu, ale poza efektownym zakończeniem robił z Chrisem Algierim (20-1, 8 KO) wszystko, na co miał ochotę. Po wygranej walce nie krył, że jego następnym celem jest król P4P i PPV Floyd Mayweather Junior (47-0, 26 KO). - Fani zasługują na ten pojedynek - mówił.


SZOT DLA KARAPETYANA

Jak poinformował nas obóz Sasuna Karapetyana (7-1, 2 KO), nastąpiła zmiana rywala na zaplanowaną na 5 grudnia galę w Wieliczce, będącą jego debiutem w nowych barwach promotorskich.

UDANE POWROTY SENCZENKI I BURSAKA

Dokładnie dwa lata temu Wiaczesław Senczenko (36-2, 24 KO) święcił największy tryumf, kiedy lewym hakiem w okolice wątroby znokautował samego Ricky Hattona. Potem jednak sam poległ z rąk Kella Brooka. Wczoraj wieczorem Ukrainiec stoczył dopiero drugą walkę od tego momentu, ale powrót się udał.PACUQIAO-ALGIERI: STATYSTYKI CIOSÓW

Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) jak zwykle był bardzo aktywny w ringu. W walce z Chrisem Algierim (20-1, 8 KO), pewnie wygranej przez Filipińczyka na punkty, "Pacman" wyprowadził o 200 ciosów więcej niż rywal, w tym o przeszło 100 więcej celnych. Statystykami z pojedynku w Makau przebił też swój ostatni występ - w kwietniu przeciwko Timowi Bradleyowi wyprowadził 563 ciosy, z których 198 doszło celu.


ROBERT ŚWIERZBIŃSKI PO ATAKU NA PAS WBF I PORAŻCE Z MENDYM

Nie udał się Robertowi Świerzbińskiemu (14-4, 3 KO) atak na pas federacji WBF wagi średniej. Pięściarz z Białegostoku nie ukrywał rozgoryczenia po walce z Patrickiem Mendym (16-8-1, 1 KO). Polak był tak przybity, że przebąkiwał po zejściu z ringu nawet coś o zakończeniu kariery, choć takiej deklaracji otwarcie nie złożył. Posłuchajcie wywiadu z Robertem zaraz po tym trudnym pojedynku.

ROACH: ALGIERI NIE POKAZAŁ JAJ

Szkoleniowiec Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) Freddie Roach przyznał po zwycięstwie swojego podopiecznego nad Chrisem Algierim (20-1, 8 KO), że spodziewał się więcej po Amerykaninie. Jego zdaniem 30-latek zaprezentował się w Makau znacznie gorzej niż w ostatnim pojedynku z Rusłanem Prowodnikowem.


ALGIERI: KILKA RAZY DOBRZE GO TRAFIŁEM

Trener Chrisa Algieriego (20-1, 8 KO) powtarzał w trakcie walki z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO), że w końcu wypuści z klatki skrywające się pod skórą jego podopiecznego zwierzę, aby rozszarpało Filipińczyka i wygrało w późniejszych rundach przez nokaut. Plan się nie powiódł, choć Algieri utrzymuje, że kilka raz dał swojemu słynnemu rywalowi do myślenia.
ALEKSY KUZIEMSKI O SPORTOWEJ EMERYTURZE I POLSKIM BOKSIE

Aleksy Kuziemski (23-5, 7 KO) po punktowej porażce z Jeanem Pascalem zawiesił rękawice na kołku. Pięściarz z Białegostoku święcił nie tylko tryumfy na ringach zawodowych, ale również na olimpijskich. To właśnie on zdobywał ostatnie medale na dużych imprezach, czyli MŚ (2003) i ME (2004). O sportowej emeryturze oraz stanie polskiego boksu olimpijskiego w krótkiej rozmowie przeprowadzonej podczas wczorajszej gali Darka Snarskiego.