Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-20

 


JAN SZCZEPAŃSKI KOŃCZY 75 LAT

Możemy kreować nowe gwiazdy polskiego boksu, ale nie można zapominać o dawnych mistrzach, którzy do swojego sukcesu często szli po wyboistej drodze. Dzisiejszy jubilat  pan Jan Szczepański, dokonał rzeczy niebywałej w wieku trzydziestu trzech lat: skazany kilka lat wcześniej na sportowy niebyt, zdobył tytuł szlachecki, czyli wywalczył mistrzostwo olimpijskie.
ZAGINIONY BLIŹNIAK PACQUIAO ODNALAZŁ SIĘ W MAKAU

W środę w Makau odbyła się ostatnia konferencja przed galą, na której w nocy z soboty na niedzielę Manny Pacquiao (56-5-2, 38 KO) zmierzy się z Chrisem Algierim (20-0, 8 KO). Wbrew oczekiwaniom Filipińczyk i Amerykanin nie odegrali podczas spotkania z dziennikarzami głównych ról. Show skradł im Kwanpichit OnesongchaiGym (27-0-2, 12 KO).


FOTORELACJA: MASTERNAK SZYKUJE SIĘ NA MORMECKA

Mateusz Masternak (33-2, 24 KO) kończy etap przygotowań w Berlinie i wkrótce wraz z cała grupą wyjedzie na obóz w góry, gdzie będzie szlifował formę przed zaplanowaną na 5 grudnia potyczką z Jeanem-Marciem Mormeckiem (37-5, 23 KO). Przy tej okazji prezentujemy Wam krótką fotorelację z jego treningów w Berlinie.


MARIUSZ GRABOWSKI O GALI W RADOMIU I POWROCIE JONAKA

Jak zapewne wszyscy kibice doskonale już wiedzą, 12 grudnia w Radomiu odbędzie się gala "Windoor Boxing Night" przy współpracy Mariusza Grabowskiego i Mariusza Kołodzieja. Do ringu wyjdą między innymi Mariusz Wach (28-1, 15 KO), Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) czy Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO), ale również inni. O wszystkich szczegółach imprezy porozmawialiśmy z szefem stajni Tymex Boxing - zapraszamy.


KAMIL ŁASZCZYK POZNAŁ NAZWISKO RYWALA

Bakhtiyar Iskenderzade (9-4, 2 KO) będzie rywalem Kamila Łaszczyka (18-0, 7 KO) podczas zaplanowanej na 12 grudnia gali "Windoor Boxing Night" w Radomiu współpromowanej przez Mariusza Grabowskiego i Mariusza Kołodzieja, którego zawodnikiem jest właśnie popularny "Szczurek" z Wrocławia.
KRZYSZTOF ROGOWSKI: SPRAWIĘ JESZCZE NIEJDENĄ NIESPODZIANKĘ

- Sprawię jeszcze niejedną niespodziankę - mówi Krzysztof Rogowski ze stajni Wschodzący Białystok Boxing Team, który ten rok chce zamknąć 20. walkami zawodowymi. W sobotę 22 listopada w Białymstoku spotka się z Białorusinem Andriejem Nurchynskim. Główną atrakcją gali będzie walka Roberta Świerzbińskiego z Brytyjczykiem Patrickiem Mendy o mistrzostwo świata federacji WBF. Transmisja w Orange Sport.W PRZYSZŁYM ROKU BUTE-KESSLER?

Wiosną przyszłego roku może dojść do starcia pomiędzy Lucianem Bute (31-2, 24 KO) a Mikkelem Kesslerem (46-3, 35 KO). Panowie występują wprawdzie w różnych kategoriach wagowych, ale mogliby się spotkać w umownym limicie 170 funtów.ESPN: ADAMKOWI ZOSTAŁ TYLKO KIMBO

Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) zadeklarował po porażce z Arturem Szpilką (17-1, 12 KO), że kończy bokserską karierę. Zdaniem eksperta ESPN-u Briana Campbella to dobra decyzja, bo z obecnymi możliwościami niespełna 38-letniego "Górala" stać co najwyżej na rywalizację z przeciętniakami wagi ciężkiej.
PRZED WALKĄ PACQUIAO vs ALGIERI

W najbliższą sobotę na ringu w egzotycznym Makau zobaczymy w akcji mistrza kilku kategorii, niesamowitego Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO). 35-letnia gwiazda z Filipin tym razem staje przed prawdopodobnie łatwym zadaniem, bowiem jej przeciwnikiem będzie młodszy o pięć lat Amerykanin Chris Algieri (20-0, 8 KO). Stawką tej potyczki będzie pas federacji WBO dywizji półśredniej, a transmisję z tego wydarzenia pokaże w naszym kraju stacja Polsat Sport.