Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-19

 ROACH: PACQUIAO ZNOKAUTOWAŁ KHANA NA SPARINGU

Manny Pacquiao (56-5-2, 38 KO) ma przed sobą walkę z niedocenianym Chrisem Algierim (20-0, 8 KO), ale już szuka sobie wyzwań na przyszły rok. Jego listę życzeń otwiera Floyd Mayweather (47-0, 26 KO), ale "Pacman" jest też gotowy skrzyżować rękawice z Dannym Garcią (29-0, 17 KO) lub Amirem Khanem (29-3, 19 KO). Starciem z tym ostatnim nie jest zainteresowany Freddie Roach, który wspomina, że Manny już na sparingach rzucał Anglika na deski.ANDRZEJ GMITRUK O ZWYCIĘSTWIE SYROWATKI NAD CHUDECKIM

Michał Syrowatka (11-0, 3 KO) w wielkim stylu rozprawił się podczas Polsat Boxing Night niepokonanego wcześniej Michała Chudeckiego (10-1-1, 3 KO). O analizę tej krótkiej potyczki poprosiliśmy trenera tryumfatora, wielkiego speca w swoich fachu, Andrzeja Gmitruka. Posłuchajcie jego podsumowania z przygotowań oraz samego pojedynku.


WŁODZIMIERZ LETR: BARK WCIĄŻ BOLI, ALE WYJDĘ DO RINGU

- Bark wciąż boli, ale wyjdę do ringu - mówi Władimir Letr (3-3, 2 KO) z grupy Wschodzący Białystok Boxing Team, który 22 listopada w Białymstoku spotka się z Ukraińcem Igorem Pylypenko. Główną atrakcją gali będzie walka Roberta Świerzbińskiego z Brytyjczykiem Patrickiem Mendy o mistrzostwo świata federacji WBF. Transmisja w Orange Sport.


MŚ: POLKI ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

Ze zmiennym szczęściem boksowały w porannej sesji 8. Mistrzostw Świata Kobiet nasze reprezentantki. Zwycięstwo zanotowała w kategorii -75kg Lidia Fidura, ale z imprezą w Korei Południowej pożegnała się niestety Ewelina Wicherska (51kg).DOBRA OGLĄDALNOŚĆ KLICZKI W USA

Amerykanie z coraz większym zaciekawieniem przyglądają się poczynaniom Władimira Kliczki (63-3, 53 KO). Sobotnią walkę króla wagi ciężkiej z Kubratem Pulewem (20-1, 11 KO) oglądało na antenie HBO więcej ludzi niż ubiegłoroczne starcie z Aleksandrem Powietkinem (28-1, 20 KO).
KLICZKO-BRIGGS. A JEDNAK?

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) różni się składanymi deklaracjami od swojego menadżera. Bo choć Bernd Boente przekonywał ostatnio, iż Shannon Briggs (57-6-1, 50 KO) nie jest póki co brany pod uwagę jako rywal dla mistrza, to już on sam wcale tak nie twierdzi.


KELLERMAN O KLICZCE: LOUIS TEŻ BOKSOWAŁ W SŁABEJ WADZE CIĘŻKIEJ

Pomimo kolejnych zwycięstw wielu kibiców wciąż odmawia Władimirowi Kliczce (63-3, 53 KO) miejsca wśród najlepszych ciężkich w dziejach, niestrudzenie twierdząc, że Ukrainiec dominuje, ponieważ walczy w słabej dzisiaj królewskiej kategorii. Komentator HBO Max Kellerman zgadza się, że dywizja ta nie jest obecnie zbyt mocna, ale podkreśla, że historycznie rzadko kiedy taka była.ŁAPIN ROZCZAROWANY SŁOWAMI SZPILKI

Choć Artur Szpilka (17-1, 12 KO) dopiero co odniósł najważniejsze w karierze zwycięstwo, to jego dalsza współpraca z trenerem Fiodorem Łapinem stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Okazuje się, że "Szpila" już wiele miesięcy temu postanowił, iż niezależnie od wyniku walki z Adamkiem wyjedzie do Stanów Zjednoczonych, a Łapin dowiedział się o tym jako ostatni - z ust osób trzecich.