KALENGA: CHCĘ LEBIEDIEWA, POTEM WEZMĘ SIĘ ZA POZOSTAŁYCH MISTRZÓW

Redakcja, fightnews.com

2014-11-19

Youri Kalenga (21-1, 14 KO) nie ukrywa, że nie satysfakcjonuje go pas tymczasowego mistrza WBA w wadze cruiser, który zdobył w walce z Mateuszem Masternakiem. Francuz chce pełnoprawnego tytułu, w związku z czym zagiął parol na jego posiadacza Denisa Lebiediewa (26-2, 20 KO).

- Chcę się w następnej walce zmierzyć z Lebiediewem, mój promotor postara się załatwić mi ten pojedynek w Los Angeles. Gdy już pokonam Denisa, wezmę się za pozostałych mistrzów – Yoana Pablo Hernandeza, Marco Hucka i Grigorija Drozda. Dajcie mi ich wszystkich! – grzmi 26-letni pięściarz.

Kalenga, obowiązkowy pretendent do tytułu Lebiediewa, liczy na starcie z Rosjaninem w Stanach Zjednoczonych, ale z pewnością nie będzie miał też problemu z tym, aby pojechać do paszczy lwa – tak jak to zrobił w miniony weekend, kiedy w Kanadzie brutalnie znokautował faworyta tamtejszej publiczności Dentona Daleya.

- Ja po prostu uwielbiam walczyć, lokalizacja nie ma dla mnie znaczenia. Mogę boksować na terenie wroga, on wtedy myśli, że ma przewagę, ale kiedy wszyscy już zejdą z ringu przed pierwszym gongiem, zostajemy tylko ja i on. Może oczywiście otrzymać pomoc w postaci domowego sędziowania, dlatego właśnie zawsze idę po nokaut – mówi Francuz.