SANCHEZ: KOWALIOW O POZIOM NIŻEJ NIŻ GOŁOWKIN

Redakcja, boxingscene.com

2014-11-17

Trener Abel Sanchez, który swego czasu pracował z Siergiejem Kowaliowem (26-0-1, 23 KO), twierdzi, że Rosjanin nie może się równać z jego najbardziej znanym podopiecznym, Giennadijem Gołowkinem (31-0, 28 KO). - To nie ten sam poziom - mówi szkoleniowiec.

KOWALIOW-GOŁOWKIN TYLKO W PÓŁCIĘŻKIEJ

Podobnie jak Gołowkin, Kowaliow nokautował w ostatnich latach kolejnych rywali, ale wciąż czekał na wielką walkę w USA. Nadeszła ona w końcu kilkanaście dni temu, a Rosjanin wykorzystał ją do cna, wygrywając na kartach punktowych wszystkie rundy pojedynku z Bernardem Hopkinsem (55-7-2, 32 KO).

- Kowaliow zaliczył wspaniały występ. Na nieszczęście dla Hopkinsa boksował z młodszym i silniejszym rywalem. Mimo wszystko uważam, że Kowaliow nie jest na tym samym poziomie co Gołowkin, dlatego Hopkinsowi łatwo było wziąć tę walkę. Giennadij pokazuje w ringu, że jest bardziej kompletny i zabójczy, w związku z tym trudniej będzie mu o wielkie pojedynki. Musimy jednak pozostać aktywni, walczyć, a w końcu ta potyczka przyjdzie – stwierdził Sanchez.

HOPKINS: ODCHODZI MICHAEL JORDAN BOKSU

Niewykluczone, że ową potyczką będzie starcie właśnie z Hopkinsem. 49-latek chce stoczyć jeszcze jedną walkę i powtarza, że Gołowkin jest jego wymarzonym rywalem.

- Mam nadzieję, że mówi poważnie, bo wtedy Gołowkin udowodni jak dobrym jest zawodnikiem – powiedział trener "GGG".

Gołowkin kolejną walkę stoczy 21 lutego w Monte Carlo. Jego rywalem będzie Martin Murray (29-1-1, 12 KO).