RANKING WBC: 'DIABLO' W MIEJSCU, NIEZNACZNY AWANS FONFARY

Redakcja, WBCboxing

2014-11-15

Federacja WBC zaktualizowała swój ranking na nowy miesiąc. Nieznaczny spadek zanotowali zarówno Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) jak i jego pogromca Artur Szpilka (17-1, 12 KO), ale włodarze WBC nie wzięli jeszcze pod uwagę rezultatu polskiej bitwy na szczycie wagi ciężkiej.

W najnowszym notowaniu "Góral" z Gilowic spadł o jedno oczko na piętnaste miejsce, a "Szpila" o dwa na dwudzieste drugie. Również Andrzej Wawrzyk (29-1, 15 KO) spadł w dół na pozycję numer dwadzieścia osiem, lecz on rehabilituje się po wypadku samochodowym i dla niego to nie jest specjalnie zła wiadomość. Za miesiąc natomiast Szpilka powinien znacznie podskoczyć i być może nabierze prawa pretendenta, które należą się zawodnikom z czołowej piętnastki.

Pod koniec września Krzysztof Włodarczyk (49-3-1, 35 KO) utracił w Moskwie tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej na rzecz Grigorija Drozda. Nasz były już champion spadł od razu aż na piąte miejsce, a teraz utrzymał swoją wcześniejszą lokatę. Nieznaczny awans w tym samym limicie na piętnaste miejsce zaliczył Krzysztof Głowacki (23-0, 15 KO), a pozycje sprzed miesiąca utrzymali dziewiętnasty Łukasz Janik (27-2, 14 KO) i dwudziesty Mateusz Masternak (33-2, 24 KO).

Wygrana po trudnej przeprawie nad Doudou Ngumbu dała Andrzejowi Fonfarze (26-3, 15 KO) nieznaczny awans na piątą pozycję w dywizji półciężkiej. "Polski Książę" ma czas na refleksje i odpoczynek, bo przecież już na początku pojedynku złamał rękę. Na osłodę pozostaje mu ten awans.

W wadze super średniej czwartą dziesiątkę otwiera Przemysław Opalach (15-2, 13 KO). Nieaktywny od blisko roku Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) spadł natomiast na dwunastą lokatę w kategorii junior średniej.

Ostatnim naszym przedstawicielem na liście pretendentów WBC jest trzydziesty piąty w wadze piórkowej Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO).