TRENER CHISORY: PULEW MOŻE ZNOKAUTOWAĆ KLICZKĘ

Redakcja, Sky Sports

2014-11-15

Trener Derecka Chisory (20-4, 13 KO) Don Charles twierdzi, że Kubrata Pulewa (20-0, 11 KO) stać na to, aby dzisiaj na gali w Hamburgu sprawić sensację i zdetronizować króla wagi ciężkiej Władimira Kliczkę (62-3, 52 KO). Jego zdaniem Ukrainiec może zakończyć tę potyczkę na deskach.

- Nie bądźcie zaskoczeni, jeżeli Pulew go znokautuje. To będzie ciekawa walka, bo Pulew jest niepokonany, a do tego bardzo silny fizycznie i psychicznie. Ma na koncie cenne zwycięstwa, m.in. nad Aleksandrem Ustinowem. Białorusin sparował z Dereckiem, miałem więc okazję bliżej mu się przyjrzeć. To prawdziwy olbrzym, a Pulew go zastopował, obijał jak dzieciaka. To mi każde myśleć, że Władimir będzie miał ręce pełne roboty. Pulew się go nie przestraszy, on naprawdę wierzy, że może wygrać – stwierdził brytyjski szkoleniowiec.

Zobacz też: JOSHUA STAWIA NA KLICZKĘ

Charles będzie się przyglądać dzisiejszej konfrontacji z tym większym zaciekawieniem, że niebawem jego podopieczny może się zmierzyć z Kliczką. Chisora boksuje 29 listopada z Tysonem Furym (22-0, 16 KO), a lepszy z tej dwójki stanie się oficjalnym pretendentem do dzierżonego przez Ukraińca tytułu WBO, którego "Dr Stalowy Młot" położy na szali w Hamburgu.

Transmisję z gali, której głównym wydarzeniem będzie starcie Kliczko-Pulew, przeprowadzi Polsat Sport. Początek o 20:30.