GAMBOA CELUJE W PAS WBC

Redakcja, ESPN Deportes

2014-11-14

W nocy z soboty na niedzielę na gali w Cancun kolejną walkę stoczy Yuriorkis Gamboa (23-1, 16 KO). Kubańczyk chce zaliczyć efektowne zwycięstwo nad Joelem Montesem de Ocą (18-3, 10 KO), a potem skupić się na rywalizacji o pas WBC.

- Nie mam na celowniku żadnego konkretnego przeciwnika, chcę po prostu zdobyć tytuł WBC, ponieważ nigdy dotąd go nie posiadałem. Jako bokser mam wszystkie niezbędne cechy, nie dbam o walkę z nikim szczególnym, dbam o siebie. Wszyscy wiedzą, kto to jest Yuriorkis Gamboa. Zamierzam osiągać kolejne sukcesy – powiedział "Cyklon z Guantanamo".

Nie jest do końca jasne, w jakiej kategorii Gamboa chce zdobyć pas. W weekend zaboksuje w wadze lekkiej, której, jak niedawno zapewniał, chce zostać królem. Ciągle mówi się też jednak, że Kubańczyk wróci do superpiórkowej, gdzie miałby większą szansę na sukces.

W niższej ze wspomnianych dywizji pas WBC posiada Takashi Miura (27-2-2, 20 KO), w wyżej do niedawna czempionem był Omar Figuerora. Na początku bieżącego tygodnia federacja odebrała mu jednak tytuł, o który pod koniec grudnia zaboksują Jorge Linares (37-3, 24 KO) i Javier Prieto (24-7-2, 18 KO).