KLICZKO WRACA W MARCU, PÓŹNIEJ FURY LUB CHISORA

Redakcja, iFL TV

2014-11-13

Brytyjski promotor Frank Warren zdradził, że Władimir Kliczko (62-3, 52 KO) w marcu stoczy kolejny pojedynek. Po nim Ukrainiec ma się zmierzyć ze zwycięzcą zaplanowanej na 29 listopada walki pomiędzy pięściarzami Warrena - Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO) lub Tysonem Furym (22-0, 16 KO).

- Jesteśmy dogadani z WBO, zwycięzca zaboksuje z Kliczką po jego marcowej walce. Władimir ma w tym miesiącu wrócić na ring, później będziemy mieli 30 dni na negocjacje, a jeżeli nie osiągniemy porozumienia, odbędzie się przetarg. Wszystko jest już ustalone, mamy potwierdzenie ze strony WBO – stwierdził promotor.

Chisora i Fury spotkają się w ringu już po raz drugi. Pierwszą walkę, która miała miejsce w 2011 roku, zwyciężył kolos z Manchesteru. Teraz również jest faworytem, ale Warren wierzy też w drugiego ze swoich podopiecznych.

Zobacz: FURY: JESTEM W FORMIE JAK NIGDY

- Dereck chce udowodnić, że zasłużył na mistrzostwo świata. Jest dzisiaj innym pięściarzem niż wtedy, gdy boksował ze starszym z braci. Jest w lepszej kondycji fizycznej, ale też psychicznej. Ma piękną córkę, jego życie się ustabilizowało, dzięki czemu stał się znacznie lepszym bokserem. Wierzę, że stać go na zdobycie tytułu – powiedział.

Plan przyszłorocznej walki może pokrzyżować obu stronom Kubrat Pulew (20-0, 11 KO), który w sobotę w Hamburgu zmierzy się z Kliczką. Transmisję z tej gali przeprowadzi Polsat Sport. Początek o 20:30.