MAREK PIETRUCZUK: PRZYGOTOWANIA PEŁNĄ PARĄ

- Daję z siebie 100 procent na każdym treningu, przygotowuję się pełną parą do nowego sezonu ligi World Series of Boxing - mówi Marek Pietruczuk, który występuje w wadze -56 kg.

Reprezentacja Polski, oparta na pięściarzach Husarii, trenuje w Warszawie. Zajęcia typowo bokserskie odbywają się na Torwarze. Treningi biegowe wokół pobliskiego Kanałku Piaseczyńskiego, gdzie w okresie przygotowań często można spotkać też biegających piłkarzy Legii. Wśród bokserów najlepsze czasy w biegach uzyskuje jak na razie Marek.

- Szczerze mówiąc, to nigdy nie lubiłem biegów na długich dystansach, choć nawet nieźle sobie radziłem. Na początku szkoły średniej uzyskałem dobry wynik na 800 m i miałem propozycję występu w zawodach, ale odmówiłem, bo jestem bokserem. Obecnie dużo biegam, tak było na każdym treningu w rodzinnej Ostrołęce, gdzie przygotowywałem się do MMP, a także podczas pobytu w KnockOut Gym w Warszawie - powiedział mistrz Polski seniorów i młodzieżowców.

Na dziś Pietruczuk jest liderem wagi -56 kg w Rafako Hussars Poland i kraju, ale podobno ambicje ma Sylwester Kozłowski.

- Daję z siebie 100 procent na każdym treningu, przygotowuję się pełną parą do nowego sezonu ligi World Series of Boxing - dodał zawodnik z Ostrołęki, który chwali sobie treningi ze Zbigniewem Raubo i Jerzym Baranieckim.

- Znam trenera Raubo z czasów kadeta i juniora. Bardzo dużo mnie nauczył i mam nadzieję, że jeszcze wiele wyciągnę z treningów pod jego okiem. Bardzo dobrze współpracuje się z Jerzym Baranieckim, mieszka z nami, pięściarzami, w wynajętym domu, sporo czasu poświęca na rozmowy, co jest bardzo pozytywne - mówi Marek Pietruczuk.

Obecnie Husaria trenuje w krajowym składzie. W środę 12 listopada będą znane nazwiska zagranicznych bokserów, którzy dołączą do drużyny z ligi WSB.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.