Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-06

 
BYRD: WILDER JAK MŁODY THOMAS HEARNS

Deontay Wilder (32-0, 32 KO) wciąż nie został sprawdzony na zawodowstwie, ale mimo to były mistrz wszechwag Chris Byrd przyznaje, że "Brązowy Bombardier" robi wrażenie. - Przypomina mi młodego Thomasa Hearnsa, który też był wyższy niż rywale, a do tego miał piekielny cios - stwierdził 44-latek.


NIEPOKONANY RYWAL DLA BETERBIJEWA

O Arturze Beterbijewie (6-0, 6 KO) mówiło się dotąd najczęściej w kontekście dwóch zwycięstw w czasach amatorskich nad Siergiejem Kowaliowem, ale gdy pod koniec września w cztery minuty czterokrotnie rzucił na deski Tavorisa Clouda, w końcu doczekał się należytego mu szacunku i zainteresowania.KRAKOWSKIE LAS VEGAS

W najbliższą sobotę w Krakowie odbędzie się gala boksu zawodowego, która rozmachem i atrakcyjnością sportową nie ma i nie miała sobie równych w naszym kraju nad Wisłą. Kolejna edycja Polsat Boxing Night wprawiła w ekstazę kibiców szermierki na pięści. Na ringu w wypełnionej po brzegi tysiącami fanów Kraków Arenie w walce wieczoru wystąpią Tomasz Adamek (49-3, 29 KO) i Artur Szpilka (16-1, 12 KO). Nie mniej fascynująco od tego dania głównego zapowiadają się także przystawki.
TYSON FURY: JESTEM W FORMIE JAK NIGDY DOTĄD

Tyson Fury (22-0, 16 KO) w dobrych nastrojach czeka na rewanż z Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO), do jakiego dojdzie 29 listopada w Londynie. Angielski kolos przekonuje, że kilka walk, do których ostatecznie nie doszło, a w zasadzie przygotowania do nich, sprawiły iż do starcia z Chisorą wyjdzie w dużo lepszej formie niż kiedykolwiek.


CAMERON DUNKIN NOWYM MENADŻEREM WIERZBICKIEGO

Kariera młodego Łukasza Wierzbickiego (5-0, 2 KO) nabiera rozpędu. Niepokonany mańkut kolejną walkę stoczy 29 listopada w Calgary, a jego rywalem będzie Luis Alberto Huilot (6-5, 3 KO) z Meksyku. Polak nawiązał współpracę z Cameronem Dunkinem, który w swojej bogatej karierze był menadżerem takich sław jak Nonito Donaire, Mikey Garcia, Terrence Crawford, czy Tim Bradley.STEVENSON: TO JA JESTEM KRÓLEM WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ

Podczas gdy Bernard Hopkins i Siergiej Kowaliow odliczają godziny do sobotniej walki o trzy pasy wagi półciężkiej, posiadacz tytułu WBC Adonis Stevenson (24-1, 20 KO) przekonuje, że prawdziwego króla tej kategorii kibice zobaczą dopiero 19 grudnia. "Superman" zmierzy się tego dnia w Quebec z Dmitrijem Suchockim (22-2,16 KO).


RAFAŁ KACZOR NA TARCZY ANDRZEJA GMITRUKA

Sobotnią galę Polsat Boxing Night otworzy rewanż Rafała Kaczora (2-0) z Piotrem Gudelem (1-1). Kilkanaście miesięcy temu lepszy okazał się pięściarz z Wałbrzycha, a jak będzie tym razem? Póki co zobaczcie jak trenuje pod okiem Andrzeja Gmitruka i ich wspólną tarczę.


Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Dziś ostatnia konferencja prasowa przed galą Polsat Boxing Night, na jaką "oczywiście" największy od lat portal o tematyce bokserskiej - czyli BOKSER.ORG, nie zostanie wpuszczony. Nie dostaliśmy akredytacji na galę, niektóre informacje prasowe do nas nie docierają... Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko się trochę pośmiać.