Archiwum wiadomości z dnia: 2014-11-05

 


HOPKINS: WIEM O NIM WSZYSTKO

- Przyglądałem się temu kolesiowi, wykopałem nawet jego walki amatorskie. Wiem jak oddycha, jak i gdzie siada oraz o czym myśli. Wiem o nim wszystko - zapewnia Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO), który w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego przystąpi do unifikacji trzech pasów wagi półciężkiej, mając naprzeciw siebie Siergieja Kowaliowa (25-0-1, 23 KO).


ALEXANDER: MAYWEATHER UNIKA CZARNOSKÓRYCH

Walka z Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO) ma być nagrodą dla zwycięzcy zaplanowanej na 13 grudnia potyczki pomiędzy Amirem Khanem (29-3, 19 KO) a Devonem Alexandrem (26-2, 14 KO). Ten ostatni nie sądzi jednak, aby w razie wygranej rzeczywiście miał ją otrzymać, a wynika to, jak twierdzi, z koloru jego skóry.


KOSTECKI: MAM WIELKIE AMBICJE

- Kompletnie się nie stresuję - zapewnia w rozmowie z Tomaszem Kalembą jeden z głównych bohaterów sobotniej gali Polsat Boxing Night w Krakowie, Dawid Kostecki (39-1, 25 KO). Popularny "Cygan" z racji kłopotów z prawem nie boksował od dwóch i pół roku, a mimo wszystko to on jest faworytem starcia z Andrzejem Sołdrą (10-1-1, 5 KO).


ADAMEK - SZPILKA: TRENING MEDIALNY 'GÓRALA'

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od wyczekiwanej walki pomiędzy Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) i Arturem Szpilką (16-1, 12 KO), czyli głównego dania sobotniej gali Polsat Boxing Night w Krakowie. Za nami już trening medialny popularnego "Górala". Zobaczcie jak były mistrz świata dwóch kategorii prezentuje się na chwilę przed oficjalnym pojedynkiem. Mówił, że będzie szybki i słowa dotrzymał...OBÓZ BROOKA CHCE ŚCIĄGNĄĆ NA MARZEC MARQUEZA

Czynione są starania by Kell Brook (33-0, 22 KO) po wyleczeniu ran odniesionych po ataku nożownika powrócił między liny 7 marca. Z kolei promujący mistrza świata federacji IBF wagi półśredniej Eddie Hearn dąży do tego, by naprzeciw jego zawodnika stanął legendarny meksykański wojownik - Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO).KHAN: BROOK JEST ŁATWY DO TRAFIENIA, WYGRAŁBYM BEZ PROBLEMU

13 grudnia w Las Vegas czeka świetnie zapowiadający się pojedynek pomiędzy Amirem Khanem (29-3, 19 KO) z Devonem Alexandrem (26-2, 14 KO). Stawką konfrontacji będzie tytuł WBC Silver wagi półśredniej. Pochodzący z Wysp pięściarz wytłumaczył dziś dziennikarzom, dlaczego nie zdecydował się na walkę z niepokonanym mistrzem IBF Kellem Brookiem (33-0, 22 KO).

BLOODWORTH: PRZYGOTOWANIA PO NASZEJ MYŚLI

- Najważniejszy był powrót do Polski. Rozmawialiśmy o kolejnych walkach i powiedziałem, że musi trenować i starałem się dać mu jak największe wsparcie. Teraz mogę stwierdzić, że wszystko poszło po naszej myśli - zapewnia Roger Bloodworth, szkoleniowiec Tomasza Adamka (49-3, 29 KO).


TAJEMNICZY SZPILKA

W przeciwieństwie do swojego rywala Artur Szpilka (16-1, 12 KO) nie chciał odkryć wszystkich kart przed sobotnią potyczką z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) i podczas dzisiejszego treningu medialnego odpuścił tarczowanie, a kibicom pokazał tylko krótką walkę z cieniem oraz poskakał trochę na skakance.
ADAMEK O WALCE Z SALETĄ: NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI

Trwa wymiana zdań pomiędzy Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) i byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej Przemysławem Saletą. "Góral" negatywnie zareagował na opinię starszego kolegi po fachu, który jest pewien wygranej Artura Szpilki (16-1, 12 KO) w najbliższą sobotę. Pojawiły się spekulacje na temat ewentualnego starcia pomiędzy 'Góralem' i zwycięzcą walki wieczoru poprzedniej edycji Polsat Boxing Night, jednak Adamek szybko rozwiał wszelkie wątpliwości.


20 LAT MINĘŁO: FOREMAN vs MOORER

20 lat minęło... od chwili gdy George Foreman po raz drugi został mistrzem świata wszechwag. 5 listopada 1994 roku w MGM Grand w Las Vegas Foreman po dwudziestu latach odkąd stracił mistrzostwo dokonał rzeczy  zdawałoby się - niemożliwej.

ORTIZ CHCE REWANŻU Z MAIDANĄ

Po trzech porażkach z rzędu Victor Ortiz (29-5-2, 22 KO) wraca zmotywowany i chce znów liczyć się w stawce. Na celowniku Amerykanina jest Marcos Rene Maidana (35-5, 31 KO) z którym w 2009 roku przegrał po bardzo widowiskowym występie. 'Vicious' powróci między liny 13 grudnia w Las Vegas.


WIDEO: SZPILKA vs LAZARIAN, CZYLI JAK POKONAĆ 'SZPILĘ'

Już w sobotni wieczór tak bardzo wyczekiwana walka Artura Szpilki (16-1, 12 KO) z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) podczas krakowskiej gali Polsat Boxing Night. Zapewne "Góral" z Gilowic ma ułożony własny plan taktyczny, ale dobrą wskazówką dla niego może okazać się ta walka sprzed kilku lat. A w niej zapomniany już niestety trochę Artur Lazarian (1-0) pokonał popularnego "Szpilę". Zobaczcie jak wyglądała tamta walka i jak można Szpilkę zwyciężyć!
SZPILKA vs ADAMEK: PROKSA STAWIA NA ARTURA

- Towarzyszyłem mu w przygotowaniach i wiem, że Artur jest naprawdę w życiowej formie. Chłopak marzył o tym pojedynku praktycznie od zawsze - taką opinię o Arturze Szpilce (16-1, 12 KO) na trzy dni przed walką z Tomaszem Adamkiem (49-3, 29 KO) wyraził inny uczestnik gali Polsat Boxing Night, były mistrz Europy wagi średniej, Grzegorz Proksa (29-3, 21 KO).