MICHALCZEWSKI: SZPILKA NIE MA CHARAKTERU

Redakcja, Fakt

2014-11-05

Dariusz Michalczewski podtrzymuje wcześniejsze słowa i nadal zdecydowanie stawia na Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) w konfrontacji z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO).

"Zdecydowanym faworytem jest Adamek. Powiem wprost – Szpilka nie ma żadnych szans. Najmniejszych. No dobrze – w sporcie wszystko jest możliwe. W porywach dobrego humoru mogę mu dać dziesięć procent na zwycięstwo. Wiadomo, to jest waga ciężka, ciosy trochę ważą. A nuż jakiś wyjdzie Szpilce, trafi Adamka i będzie po zabawie. Nie sądzę jednak, by tak się stało." - napisał dawny champion na łamach Faktu.

"Adamek jest doświadczony, był mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych. Walczył z najlepszymi. Dużo potrafi. To twardy gość. Szpilka zaś nie ma charakteru. Przegrywał z przeciętniakami. Ten Jennings, który go ostatnio pokonał, to jakiś bokserski kelner, a mimo to był lepszy. Jeśli ktoś mówi, że w Krakowie spotka się dwóch bokserów na podobnym poziomie, to znaczy, że nie zna się na sporcie. Jeżeli Szpilka wytrzyma do szóstej rundy, to będzie dla niego wielkie osiągnięcie." - dodał Michalczewski.