HUSARIA BEZ MATEUSZA POLSKIEGO ROZPOCZĘŁA PRZYGOTOWANIA

Czterech nowych pięściarzy przygotowuje się z Rafako Hussars Poland do nowego sezonu ligi zawodowej WSB. W treningach nie uczestniczy Mateusz Polski. Bokserzy Husarii stanowią trzon reprezentacji biało-czerwonych.

Na warszawskim Torwarze rozpoczęły się przygotowania do sezonu 2014/2015 - w lidze World Series of Boxing, która stanowi kwalifikacje olimpijskie do Rio de Janeiro, oraz do pozostałych startów międzynarodowych.

- W pierwszym treningu uczestniczyło 12 zawodników - Dawid Jagodziński -49 kg, Grzegorz Kozłowski -52 kg, Sylwester Kozłowski i Marek Pietruczuk -56 kg, Dawid Michelus -60 kg, Damian Kiwior -64 kg, Tomasz Jabłoński i Kamil Gardzielik -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg. Jest z nami również kandydujący do drużyny Jordan Kuliński. Zobaczymy w jakiej jest formie, jak wypadnie na sparingach z Mateuszem Trycem - powiedział team menedżer Husarii Jacek Szelągowski.

Zajęcia odbywają się pod okiem głównego trenera Zbigniewa Rauby oraz jego asystentów - Karoliny Koszewskiej (znanej z ringowych sukcesów pod panieńskim nazwiskiem Łukasik) i Jerzego Baranieckiego. Rotacyjnie do tej trójki będą dołączali trenerzy klubowi, którzy mają swych zawodników w Husarii, m.in. szkoleniowcy z Konina, Elbląga, Gdańska, Sokółki czy Tarnowa.

- Treningi są zaplanowane codziennie na g. 10:30 i 17:00. Zdecydowana większość bokserów zamieszkała w wynajętym przez nas domu. Jedynie Mateusz Tryc dojeżdża z Wyszkowa, zaś z Warszawy pochodzą bracia Kozłowscy. Niestety nieobecnym w składzie jest Mateusz Polski, który postanowił trenować w Karlinie, co stawia go poza pierwszym składem kadry narodowej. Szkoda - dodał Szelągowski.

W porównaniu z poprzednim sezonem, nowymi zawodnikami są Kamil Gardzielik, Mateusz Tryc, Igor Jakubowski i Paweł Wierzbicki.

Za tydzień szefowie Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski wyjeżdżają do Korei Południowej, gdzie odbędzie się draft - wybór zagranicznych zawodników do poszczególnych ekip WSB. A więc już niebawem poznamy cały skład Biało-Czerwonych na nowy sezon. Cudzoziemcy będą na co dzień trenować w Warszawie i w ten sposób pomagać przygotowywać się polskim kadrowiczom do występów w lidze oraz innych turniejach międzynarodowych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ironmen
Data: 04-11-2014 22:05:37 
Niestety nieobecnym w składzie jest Mateusz Polski, który postanowił trenować w Karlinie, co stawia go poza pierwszym składem kadry narodowej

Super podejście teraz kto nie będzie chciał walczyć dla Hussari = leci z kadry! O takie coś walczyłeś Jarek? Bo inaczej tego nie rozumie!!! Myślałem ze Kadra to są najlepsi zawodnicy z Polski a nie chore układy!
 Autor komentarza: Art123
Data: 05-11-2014 13:42:06 
Układy ??? kolego cały PZB to wielki układ tam niemoga trenowac najlepsi tylko ci co maja znajomych heheh ojjj to działa jak wszystko w tej POlsce !!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.