KOŁKOWSKI: NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA OD RAUBY

- W Polsce nie ma lepszego kandydata od Zbigniewa Rauby - mówi szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowskim o nowym trenerze drużyny z ligi zawodowej WSB i jednocześnie całej reprezentacji Polski.

- Na dziś w polskim pięściarstwie nie ma lepszego kandydata od Zbigniewa Rauby na stanowisko głównego selekcjonera. To bardzo doświadczony szkoleniowiec, kiedyś utytułowany zawodnik, reprezentant kraju. Prowadząc kadrę od kadetów do młodzieżowców zdobywał medale ze swymi podopiecznymi podczas Mistrzostw Europy i Świata - powiedział prezes Husarii.

W środę 57-letni Zbigniew Raubo został oficjalnie przedstawiony jako trener reprezentacji kraju i Rafako Hussars Poland. Za rok będzie świętował 20-lecie pracy szkoleniowej. Jego celem jest medal na igrzyskach i wyjście z grupy w lidze zawodowej WSB.

- Od pierwszej rozmowy Zbigniew Raubo wykazywał niesamowitą gotowość do podjęcia wyzwania. Zresztą to trener, który ma zawsze niespożytą energię, jest bardzo dyspozycyjny i chętny do działania. Tym swoim nastawieniem do pracy pozytywnie nakręca pięściarzy - uważa szef zespołu biało-czerwonych z ligi World Series of Boxing.

W przeszłości Zbigniew Raubo był asystentem w reprezentacji seniorów m.in. Ludwika Buczyńskiego i Stanisława Łakomca, a na ringach zawodowych współpracował m.in. z Maciejem Zeganem i Przemysławem Saletą. Pod jego okiem rozwijał się talent kilkunastoletniego wówczas Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, do niedawna mistrza świata w wadze junior ciężkiej.

- Mimo bogatego doświadczenia, tak naprawdę zawsze był na uboczu i nigdy nie dostał prawdziwej szansy - mówi Jarosław Kołkowski.

W poniedziałek 3 listopada kadra narodowa, której zdecydowany trzon stanowią bokserzy Husarii, rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Bazą będzie warszawski Torwar.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boks1974
Data: 31-10-2014 09:43:48 
:--)))) jaki ten Kołkowski fałszywy jest :--)))) Raubo powodzenia
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 31-10-2014 11:43:04 
Raubo sie odmienia?
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 01-11-2014 00:44:27 
A własnie że są duzo lepsi trenerzy niz Raubo w Polsce. Ale Pan Kolkowski i zupelnie nie wiem dlaczego "zauroczyl" się "Zdzichem" i plecie tutaj bzdury!Wybor rauby to porazka i cofniecie polskiego boksu olimpijskiego o przynajmniej. 25 lat do tylu.Jestem pewien że nazwisko Różanski podziałalo na Nowaka jak czerwona plachta na Byka!Kazdy ktory zna Zdzicha wie że ten nie toleruje ludzi mądrzejszych od siebie o czym sam przekonał sie wcześniej Pan Kolkowski.Raubo to kumpel Zdzicha i jestem pewien że duzo wczesniej Nowak obiecal raubie tą wygodna "fuche" trenera kadry.Raubo juz pokazal co potrafi bo będąc asystentem Łakomca zanotowali same porazki.Reprezentacja" boksowala" wtedy jak chuliganka na dyskotece!raubo zgodzil sie byc trenerem bo dorobi sobie do emerytury i nic wiecej,Polecam równiez sprawdzic czy raubo ma dobrze poukladane w glowie?W Anglii kandydat na selekcjonera kadry musi przejść specjalne testy.,Nowak zmarnowal okres od ostatniej olimpiady w londynie i nadal dobija polski olimpijski boks swoja chora ambicją a ślepcy mu klaszczą!Gdyby pozwolono pracowac Hubertowi Migaczewowi od czasu kiedy wygral konkurs do dzisiejszego dnia to bylibyśmy w zupełnie innym miejscu i byly by pierwsze znaczące sukcesy .Ale jakis idiota z pzb /domyślić sie można kto/ uznal ze po kilku miesiącach pracy Migaczew powinien przywieżć medale z mistrzostw Europy.Ja powiem tak :Zdzichu "zabijasz" polski boks i odejdz z swoimi kumplami na nie zasluzoną emeryturę ale odejdz i zostaw boks bo sie do tego nie nadajesz i wstyd przynosisz!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.