Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-29

 NA HORYZONCIE WALKA LARA vs SMITH

Co się odwlecze, to nie uciecze? Do tego starcia miało dojść już w maju, jednak na horyzoncie pojawiła się opcja z "Canelo" i Erislandy Lara (19-2-2, 12 KO) wybrał tamte rozwiązanie. Ale prawdopodobnie już 12 grudnia skrzyżuje w końcu rękawice z Ishe Smithem (26-6, 12 KO).


ANDRZEJ FONFARA: MUSZĘ POKONYWAĆ TAKICH RYWALI

Już w najbliższą sobotę, a w zasadzie nad ranem w niedzielę według naszego czasu, po nieudanym ataku na tron mistrza świata wagi półciężkiej powróci Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO). Zaliczany do ścisłej czołówki "Polski Książę" stanie na ringu w Chicago naprzeciw Doudou Ngumbu (33-5, 12 KO). W Polsce na żywo pojedynek pokaże Polsat Sport, za oceanem potężna stacja Showtime.
CHAMBERS CHĘTNIE SPRAWDZI JOSHUĘ

Promotorzy nie oszczędzają Anthony'ego Joshuy (9-0, 9 KO), serwując 25-letniemu ciężkiemu coraz mocniejszych i coraz bardziej znanych rywali, jednak zdaniem Eddie'ego Chambersa (39-4, 21 KO) zwycięstwa nad zawodnikami typu Airich czy Bachtow nie mogą upoważniać do wyciągania daleko idących wniosków.

FOTORELACJA: I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W SANDOMIERZU

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I Ogólnopolskiego Turnieju w Sandomierzu. Ponad połowa zawodników z 18 klubów to Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski. Doskonała organizacja i ciekawe walki przyciągnęły kibiców i pierwszych chętnych do treningów, a przypomnijmy, ze Sandomierz, nie posiada jako takich tradycji pięściarskich; tym bardziej cieszy sukces znanego zawodnika, a obecnie trenera Artura Chomiaka - dzięki czemu sukcesy ringowe przeniósł na sukcesy organizacyjne.


FURY SZUKUJE SIĘ NA WOJNĘ

Tyson Fury (22-0, 16 KO) szykuje się do rewanżu z Dereckiem Chisorą (20-4, 13 KO), do którego dojdzie 29 listopada w ExCel Arena w Londynie. Stawką pojedynku będą tytuły mistrza Wielkiej Brytanii oraz mistrza Europy, a jednoczenie walka będzie eliminatorem do tronu federacji WBO. Pierwszy pojedynek zakończył się punktowym zwycięstwem kontrowersyjnego Tysona.


JAROSŁAW KOŁKOWSKI DLA BOKSER.ORG (2/4)

Z Jarosławem Kołkowskim rozmawialiśmy kilkadziesiąt godzin wcześniej - między innymi o wyborze nowego trenera kadry narodowej. Teraz już wiemy, że został nim Zbigniew Raubo, a co nie wiedząc jeszcze o tej decyzji mówił współwłaściciel naszej Husarii w rozgrywkach WSB? Zapraszamy do wywiadu.


ZDANIEM CZYTELNIKÓW THE RING GOŁOWKIN NAJLEPSZY

Jeszcze do nie dawna bardzo często można było spotkać się z opiniami, że Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO), mimo że zachwyca, to walczy z rywalami z drugiego sortu. Kiedy Daniel Geale po ciekawej walce pokonał Felixa Sturma, można było odnieść wrażenie, że byłby dobrym rywalem dla GGG, aby ten nie miał już tak łatwo...REWELACYJNA INAUGURACJA BOKSU W SANDOMIERZU

I Ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierz. Organizatorem turnieju był Artur Chomiak trener MKS Ring Sikorski Stalowa Wola, jako wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i trener, sprawdził się w roli organizatora. Turniej zgromadził zawodników z 18 klubów z całej Polski.