DE LA HOYA: NIGDY NIE BĘDZIE DRUGIEGO HOPKINSA

Oscar De La Hoya z ogromną estymą wypowiada się na temat Bernarda Hopkinsa (55-6-2, 32 KO) przed jego kolejną walką. - Nigdy już nie będzie kogoś takiego jak on, w żadnym sporcie - mówi szef Golden Boy Promotions.

"Kosmita" 15 listopada w Atlantic City spróbuje ponownie zadziwić świat i w wieku 49 lat zunifikować tytuły mistrzowskie w wadze półciężkiej. Jego rywalem będzie niezwykle niebezpieczny Siergiej Kowaliow (25-0-1, 23 KO), który byłby zdecydowanym faworytem w starciu z właściwie każdym pięściarzem walczącym w limicie 175 funtów. Hopkinsa, który wielokrotnie wygrywał wbrew prognozom, nikt jednak nie skreśla.

Zobacz też: HOPKINS: NIE BĘDZIE ŁATWO

- Bernard jest niezwykły. Możecie przywołać dowolną erę, dowolnego pięściarza, ale nikt nie boksował w tym wieku na tak wysokim poziomie. Cała Ameryka powinna wspierać Hopkinsa. Rywal jest znacznie młodszy, ale szanse rozkładają się 50-50. Hopkinsa nigdy nie można pozbawiać szans, to prawdziwy mistrz. Jedno z podstawowych pytań brzmi: jaka będzie psychologiczna reakcja Kowaliowa na to, co będzie robić "Kosmita"? Siergiej nigdy nie walczył z tego typu atletą. Bernard ma blisko 50 lat, ale od dawna prowadzi bardzo zdrowy tryb życia, dzięki czemu jest dzisiaj w takiej a nie innej formie. I nie wygląda na to, aby miał zwalniać. Przeciwnie, jest coraz szybszy, silniejszy i ma coraz więcej energii. Bawi się z zawodnikami, którzy są o połowę młodsi – stwierdził De La Hoya.

W 2004 roku "Złoty Chłopiec" sam walczył z Hopkinsem, przegrywając przez nokaut w dziewiątej rundzie. Przyznaje, że już przed pojedynkiem dał się wciągnąć w psychologiczną grę przeciwnika.

- Wypadł mu wtedy ząb, mówił, że to po prostu starość. Zacząłem wtedy mysleć, że będę walczyć ze staruszkiem, że nie muszę robić nic ekstra podczas treningów, że załatwię go bez dodatkowej pracy. Sprawił, że byłem zadowolony z siebie. Nie musiał się nawet uciekać do trash talku. To prawdziwy mistrz – powiedział.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-10-2014 13:02:48 
DeLaHoya chyba jeszcze nigdy nie wytypowal wyniku walki poprawnie dlatego teraz stawia 50/50 hehe. Kovaliev wysle obcego na emeryture jestem przekonany.
 Autor komentarza: LORZAmasonska
Data: 29-10-2014 13:35:55 
No jak nie.
CYGAN DZIPSI KING KOSTECKI. heheehe
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 29-10-2014 14:03:05 
Zapraszam wszystkich do oglądnięcia kompilacji nokautów bieżącego miesiąca. Będą one się pojawiać co miesiąc. Zapraszam też do oglądania innych kompilacji

https://www.youtube.com/watch?v=N53FQZbBThU
 Autor komentarza: Rollins
Data: 29-10-2014 16:45:10 
Oscar De La Hoya - Nigdy już nie będzie kogoś takiego jak on, w żadnym sporcie.

Mówi jakby Kowaliow już go utłukł -)
 Autor komentarza: Rollins
Data: 29-10-2014 16:46:29 
Jeśli o mnie chodzi to nie daję szans Hopkinsowi.
Albo KO, albo Bernard nie wyjdzie do którejś rundy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.