Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-28

 


AZTECKI WOJOWNIK - BABY ARIZMENDI

Urodził się 17 marca 1913 roku w małej meksykańskiej miejscowości Torreon, a treningi bokserskie rozpoczął już w wieku siedmiu lat. Zawodowcem został 25 sierpnia 1927, kiedy znokautował w pierwszej rundzie niejakiego Raya Ortiza. Przyszły czempion wagi piórkowej Baby Arizmendi (84-26-14, 19 KO) miał więc wówczas 14 lat i był prawdopodobnie najmłodszym pięściarzem zawodowym w historii.OBÓZ PROWODNIKOWA TŁUMACZY SIĘ Z WALKI Z CASTILLO

Wielu kibiców dziwi się obozowi Rusłana Prowodnikowa (23-3, 16 KO), który zgodził się na walkę znajdującego się w kwiecie wieku Rosjanina z podstarzałym i wypalonym Jose Luisem Castilo (66-12-1, 57 KO). Współpracownicy "Syberyjskiego Rocky'ego" zapewniają jednak, że pojedynek z Meksykaninem to w tej chwili najlepsza z możliwych opcji.


REWANŻ MASTERNAK-DROZD NA HORYZONCIE?

Promotor Mateusza Masternaka (33-2, 24 KO) Kalle Sauerland nie wyklucza, że Polak w niedalekiej przyszłości zaboksuje o mistrzostwo świata. 27-letni wrocławianin miałby się zmierzyć z pogromcą swoim i Krzysztofa Włodarczyka - Rosjaninem Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO).


PULEW: KLICZKO MA PRZEWAGĘ

Fakt, że Władimir Kliczko (62-3, 52 KO) nie przechodzi testów antydopingowych przed zaplanowaną na 15 listopada walką z Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO), wciąż nie daje spokoju Bułgarowi. Pretendent podkreśla, że tego typu postępowanie nie przystoi mistrzowi świata.


MANNY PACQUIAO: HBO GREATEST HITS

Dwa lata temu po niespodziewanym nokaucie z rąk odwiecznego rywala Juana Manuela Marqueza wydawało się, że kariera Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO) zbliża się do końca. Potem genialny Filipińczyk udowodnił wszystkim, że nawet u jej schyłku jest kapitalnym zawodnikiem. Pewne zwycięstwa nad Brandonem Riosem i Timothym Bradleyem potwierdziły, że "Pacman" nie jest jeszcze skończony i 22 listopada zobaczymy go w walce z niepokonanym Chrisem Algierim (20-0, 8 KO).


KOWALIOW: ŻEBY ZOSTAĆ LEGENDĄ TRZEBA NAJPIERW POKONAĆ LEGENDĘ

- Wygrana nad prawdziwą legendą boksu motywuje mnie jeszcze bardziej - mówi na niespełna dwa tygodnie przed unifikacją trzech pasów wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (25-0-1, 23 KO). Jego przeciwnikiem w następną sobotę będzie champion federacji WBA i IBF, wspaniały Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO). Rosjanin wniesie do ringu w Atlantic City pas organizacji WBO.JAROSŁAW KOŁKOWSKI O LIDZE WSB I HUSARII

Za nami godzinna i bardzo ciekawa rozmowa z Jarosławem Kołkowskim, szefem zespołu Rafako Hussars Poland. W czterech częściach zaprezentujemy Wam nasz materiał, a w nim między innymi o sprawach związanych z posadą trenera reprezentacji i Husarii, samych rozgrywkach oraz innych ciekawych aspektach wokół polskiego boksu. Dziś przede wszystkich o elitarnych rozgrywkach WSB.BARDZO MOCNA OBSADA HISTORYCZNEJ DLA NAS GALI W OLDENBURGU

Coraz ciekawiej krystalizuje się mikołajkowa gala w Oldenburgu, będąca jednocześnie finalizacją współpracy pomiędzy grupą Sauerland Event a stacją ARD. Nas oczywiście najbardziej zainteresuje potyczka Pawła Głażewskiego (23-2, 5 KO) o mistrzostwo świata wagi półciężkiej i starcie z posiadaczem pasa WBA, Jurgenem Brahmerem (44-2, 32 KO). Ale atrakcji będzie dużo więcej, także dla Polaków.

ROY JONES CHCE SIĘ ZREWANŻOWAĆ LEBIEDIEWOWI

Roy Jones Jr (59-8, 42 KO) ani myśli żegnać się z boksem. 45-latek cały czas wierzy, że zostanie mistrzem świata w wadze junior ciężkiej i zapowiada, że chętnie znowu poleci do Rosji, aby zrewanżować się posiadaczowi pasa WBA Denisowi Lebiediewowi (26-2, 20 KO), z którym przegrał w 2011 roku.
RABCZENKO O MUNDINE: ZŁAMIĘ GO!

Już za niewiele ponad dwa tygodnie, a dokładniej w środę 12 listopada w Melbourne w Australii, dojdzie do ciekawej rywalizacji w limicie wagi junior średniej. Tej nocy na ringu w Hisense Arena naprzeciw siebie staną utalentowany Siergiej Rabczenko (25-0, 18 KO) i lokalny faworyt Anthony Mundine (46-6, 27 KO). Stawką tej bitwy będzie należący do pięściarza z Mińska pas WBC Silver.