BARDZO MOCNA OBSADA HISTORYCZNEJ DLA NAS GALI W OLDENBURGU

Per Ake Persson, Boxingscene

2014-10-28

Coraz ciekawiej krystalizuje się mikołajkowa gala w Oldenburgu, będąca jednocześnie finalizacją współpracy pomiędzy grupą Sauerland Event a stacją ARD. Nas oczywiście najbardziej zainteresuje potyczka Pawła Głażewskiego (23-2, 5 KO) o mistrzostwo świata wagi półciężkiej i starcie z posiadaczem pasa WBA, Jurgenem Brahmerem (44-2, 32 KO). Ale atrakcji będzie dużo więcej, także dla Polaków.

Choć to jeszcze nie sfinalizowany pojedynek, jednak wszystko wskazuje na to, że tego dnia między linami spotkają się również Mateusz Masternak (33-2, 24 KO) oraz Jean Marc Mormeck (37-5, 23 KO), który udanie powrócił w lecie po nieudanej przygodzie z wagą ciężką.

O mistrzostwo świata kategorii cruiser powalczą Yoan Pablo Hernandez (29-1, 14 KO) i zawsze groźny Ola Afolabi (21-3-4, 10 KO). Dziś ogłoszono natomiast dwa kolejne mocne punkty programu.

Tyron Zeuge (15-0, 9 KO) przystąpi do obrony międzynarodowego pasa IBF dywizji super średniej, mając za oponenta dawnego pretendenta do mistrzostwa świata - Stjepana Bozicia (29-8, 19 KO).

- To niezwykle doświadczony bokser, stanowiący dla Tyrona tak naprawdę pierwszy realny test. To spory krok naprzód w jego karierze - nie ukrywa trener Zeuge, Karsten Roewer.

Z kolei uważany za jeden z największych talentów niemieckiego boksu Jack Culcay (18-1, 10 KO) przystąpi do pierwszej obrony tytułu mistrza Europy wagi junior średniej. Pas EBU spróbuje mu odebrać doświadczony i zawsze waleczny Ruben Varon (42-8, 20 KO).