Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-27

 HOPKINS: JAK NAUCZYCIEL MOŻE SZKOLIĆ UCZNIA, SKORO SAM OBLAŁ TEST

Minęło już siedemnaście i pół roku od momentu, gdy Bernard Hopkins (55-6-2, 32 KO) pokonał w obronie pasa wagi średniej przez TKO w siódmej rundzie Johna Davida Jacksona, obecnego szkoleniowca Siergieja Kowaliowa (25-0-1, 23 KO). Legendarny "Kat" z Filadelfii zmierzy się z Rosjaninem 8 listopada w Atlantic City, a w stawce będą trzy pasy mistrzowskie kategorii półciężkiej.


WIDEORELACJA: WALKI MECZU CSW FIGHT BOXING vs MAŁOPOLSKA

Zawodnicy CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza z reprezentantami Małopolski stworzyli klimatyczne widowisko pięściarskie. Zapraszamy do obejrzenia walk, od tych z zawodnikami najmłodszymi i najlżejszymi do wielkiego, wręcz filmowego finału, gdzie w kategorii 75kg Tomasz Gromadzki i Sebastian Rembecki poderwali kibiców z miejsc, tak zacięty pojedynek zamykał wyrównany mecz. Należy zobaczyć także walkę jednego z braci Kiwiorów, który po kontuzji na Mistrzostwach Polski, stanął w udanym teście na ringu.


THURMAN vs BUNDU POTWIERDZONE

Do tej pory przy tej walce stawialiśmy jeszcze znak zapytania, ale dziś potwierdzono, że 13 grudnia w Mandalay Bay Resort & Casino w Las Vegas Keith Thurman (23-0, 21 KO) skrzyżuje rękawice z Leonardem Bundu (31-0-2, 11 KO), do niedawna piastującym tytuł mistrza Europy wagi półśredniej.


LUIS ORTIZ: TO BZDURA, BYŁEM CZYSTY

Luis Ortiz (22-0, 19 KO) walczy teraz nie w ringu, ale o oczyszczenie się z zarzutów o stosowanie dopingu podczas starcia z Lateefem Kayode. Kubańczyk zdemolował go już w pierwszej rundzie, zdobywając przy okazji pas WBA wagi ciężkiej w wersji tymczasowej.
ROACH: MANNY RANI SPARINGPARTNERÓW

Sporo ostatnio słychać było głosów o powrocie Manny'ego Pacquiao (56-5-2, 38 KO) do niższej kategorii. Wytyka się mu bowiem, że w wadze półśredniej już nie bije tak mocno. Zresztą najlepiej świadczy o tym fakt, że nie zanotował "czasówki" od pięciu lat!


STEVENSON vs SUCHOCKI OFICJALNIE 19 GRUDNIA

Co prawda pisaliśmy o tym ponad dwa tygodnie temu, ale oficjalnie potwierdzono sprawę dzisiaj - tak oto 19 grudnia podczas gali Quebec City Adonis Stevenson (24-1, 20 KO) stanie do dobrowolnej obrony tytułu mistrza świata federacji WBC wagi półciężkiej mając za pretendenta Dimitrija Suchockiego (22-2, 16 KO).
GARY SHAW: NIECH WILDER I STIVERNE NIE MYŚLĄ O KLICZCE

Pod koniec tego bądź zaraz na początku przyszłego roku ma nareszcie dojść do potyczki mistrza świata wagi ciężkiej Bermane'a Stiverne'a (24-1-1, 21 KO) z Deontay Wilderem (32-0, 32 KO). Szczegóły i data wkrótce. Oba obozy mówią też, że potem chętnie podejmą rękawice rzuconą wcześniej przez Władimira Kliczkę, jednak Gary Shaw studzi te nastroje i przypomina o zobowiązaniach wobec rozporządzeń WBC.


BOJCOW ZABOKSUJE W PRZYSZŁYM ROKU W ROSJI

Przedstawiciele Sauerland Event założyli chyba, że jeśli komuś z ich stajni nie idzie, wówczas ostatnią deską ratunku jest doświadczony Ulli Wegner. Tak też stało się w przypadku Denisa Bojcowa (34-1, 26 KO), który powróci z tym szkoleniowcem w narożniku 6 grudnia podczas gali w Oldenburgu. Jego pracodawcy mają już jednak wobec niego inne plany.CORAZ BLIŻEJ WALKI ŚWIERZBIŃSKIEGO Z MANDYM O PAS WBF

Dwa tygodnie po Polsat Boxing Night - dokładnie 22 listopada, w Białymstoku odbędzie się wieczór pod nazwą "Wschodzący Białystok Boxing Team kontra Europa". Będzie to jubileuszowa, 25. gala grupy Dariusza Snarskiego. Głównym jej punktem będzie walka o mistrzostwo świata federacji WBF wagi średniej pomiędzy Robertem Świerzbińskim (14-3, 3 KO) a Patrickiem Mendym (15-8-1, 1 KO).

BIG GEORGE - OD DZIECIAKA DO LEGENDY (cz. 2)

W boksie wielkie pieniądze zarabiają tylko największe sławy. Tak było, jest i będzie. George Foreman chcąc zarobić musiał zostać mistrzem świata zawodowców. Przed pojedynkiem z czempionem mierzył się jednak z pięściarzami mniejszego kalibru. I właśnie o tym będzie dzisiejsza część.