SALETA: SZPILKA W KAŻDYM ASPEKCIE LEPSZY OD ADAMKA

Tomasz Kalemba, eurosport.onet.pl

2014-10-27

Zdania ekspertów przed walką Tomasza Adamka (49-3, 29 KO) z Arturem Szpilką (16-1, 12 KO) są podzielone, choć wielu wydaje się skłaniać ku bardziej doświadczonemu "Góralowi". Według Przemysława Salety to młodszy z Polaków ma jednak więcej atutów, aby wygrać.

- Moim faworytem jest Szpilka. Myślę, że młodość zwycięży. Może poza doświadczeniem w każdym innym aspekcie jest lepszy od Tomka Adamka, który teraz jest na równi pochyłej. Pozostaje tylko pytanie, czy wytrzyma ciśnienie? – powiedział były mistrz Europy w rozmowie z eurosport.onet.pl.

Zobacz: ZAISKRZYŁO NA LINII ADAMEK-SZPILKA

Zdaniem Salety psychika może być największym problemem 25-letniego zawodnika, który sam nie ukrywa, że odegrała ona dużą rolę przy okazji przegranej walki z Bryantem Jenningsem.

- Artur także jest bardzo dobry technicznie. Popełnia jednak bardzo duże błędy, które często u niego wynikają z emocji. I właśnie z kontrolą tych emocji ma najwięcej problemów. Na pewno dużo mocniej bije od Adamka i wydaje mi się, że na tę chwilę jest szybszy od Tomka. Jestem pewien, że atmosfera walki nie zje Adamka, a może się tak zdarzyć w przypadku Szpilki – stwierdził Saleta.

Walka Adamek-Szpilka odbędzie się 8 listopada w Krakowie.