ROACH: O BUTE MÓWIĄ TO SAMO CO WCZEŚNIEJ O COTTO

Redakcja, The Ring

2014-10-26

Freddie Roach przekonuje, że dzięki współpracy z nim Lucian Bute (31-2, 24 KO) już wkrótce odzyska tytuł mistrza świata, ale już w wadze półciężkiej. Rumun zamieszkały na stałe w Kanadzie kolejny pojedynek stoczy 6 grudnia w Montrealu, gdzie czekać na niego będzie Roberto Bolonti (35-3, 24 KO).

Dawny lider kategorii super średniej w ostatnim występie na początku roku przegrał wysoko na punkty z Jeanem Pascalem. Znany szkoleniowiec chciałby wspólnie zrewanżować się temu zawodnikowi.

- Najpierw czeka nas starcie z Bolontim, potem być może uda nam się doprowadzić do rewanżu z Pascalem. Wtedy będziemy już gotowi na walki z najlepszymi o tytuły mistrza świata. Trenuje naprawdę ciężko, dlatego wkrótce znów zostanie championem – przekonuje Roach i przypomina podobną sytuację, gdy pod jego skrzydła trafiał Miguel Cotto. - Kiedy Cotto wracał, też miał być już skończony, tymczasem radzi sobie teraz lepiej niż kiedykolwiek. Starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy czasem są zbyt szybko skreślani, ale w rzeczywistości w takich chłopakach jak Cotto czy Bute zostało jeszcze bardzo dużo – powiedział trener wielu mistrzów świata z przeszłości.