NGUMBU DOCENIA KLASĘ FONFARY

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-10-26

Już w najbliższą sobotę na ringu w Chicago dobrze znany naszym kibicom Doudou Ngumbu (33-5, 12 KO) stanie naprzeciw Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO). Dla obu będzie to ogromna szansa, bowiem pojedynek pokaże stacja Showtime. Zdaje sobie z tego sprawę również Francuz, ale wie też, że zadanie będzie miał niezwykle trudne.

- Fonfara to bardzo wymagający przeciwnik i świetny bokser, z bardzo mocną prawą ręką. Będę musiał na nią uważać. Dlatego też od momentu negocjacji rozpocząłem ciężkie treningi i konsekwentnie realizowałem nakreślony wcześniej plan – przyznał w rozmowie z nami Doudou.

FONFARA: NGUMBU NIE WYJDZIE TYLKO PO CZEK

Urodzony w Kongo 32-letni zawodnik spotykał się w Polsce z dwoma naszymi rodakami. Trzy lata temu przegrał w Warszawie stosunkiem głosów dwa do jednego z Pawłem Głażewskim, ale dziesięć tygodni później wypunktował jednogłośną decyzją sędziów w Białymstoku Aleksa Kuziemskiego. Na początku roku sparował natomiast z Mateuszem Masternakiem. W ostatnim występie – pod koniec czerwca w Monte Carlo, pokonał wysoko na punkty Johnny'ego Mullera. Miał wtedy świetny początek, był nawet blisko wygranej przed czasem, jednak w końcówce oddał już trochę inicjatywę. Czy wytrzyma tempo narzucone przez „Polskiego Księcia”? Z pewnością faworytem pozostaje Fonfara i oby tym razem obyło się bez jakiś przykrych niespodzianek...