W MAJU WALKA CAMPBELL vs COYLE

Redakcja, Sky Sports

2014-10-26

Mistrz olimpijski z Londynu, pogromca Krzysztofa Szota Luke Campbell (9-0, 7 KO) zmierzy się w przyszłym roku ze swoim dobrym kolegą Tommym Coyle'em (20-2, 9 KO). Interesująco zapowiadająca się walka odbędzie się 30 maja na KC Stadium w Hull.

W sobotę obaj pięściarze wystąpili na gali w Hull Arena. Campbell pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie twardego Daniela Eduardo Brizuelę, który w lutym stoczył pamiętną, obfitującą w nokdauny wojnę z Coyle’em, zaś młodszy z Brytyjczyków już w drugiej rundzie zastopował doświadczonego Michaela Katsidisa. Teraz obaj pochodzący z Hull pięściarze mogą już myśleć o bezpośredniej konfrontacji.

- Luke to mój przyjaciel, będzie trochę dziwnie, ale na 36 minut odłożymy przyjaźń na bok i podejdziemy do tego jak wojownicy. Fani chcą tej walki, to oni płacą, więc dostaną to, czego sobie życzą – powiedział Coyle.

Promujący obu zawodników Eddie Hearn potwierdził, że pojedynek odbędzie się w maju, ale zaznaczył, że wcześniej obaj stoczą jeszcze przynajmniej po jednej walce.