STRASZLIWA WOJNA I BRUTALNY NOKAUT - POWIETKIN PRZEŁAMAŁ TAKAMA

W głównej walce wieczoru gali w Moskwie naprzeciw siebie stanęli należący do ścisłej czołówki wagi ciężkiej Aleksander Powietkin (28-1, 20 KO) oraz silny jak tur Carlos Takam (30-2-1, 23 KO). Po niesamowitej wojnie wygrał reprezentant gospodarzy.

Pomimo reputacji przeciwnika miejscowy wojownik od pierwszej minuty wchodził z nim w wymiany w półdystansie. W drugiej rundzie nieoczekiwanie Kameruńczyk zamieszkały na stałe we Francji wydłużył dystans, dobrze operował lewym prostym, a w pewnym momencie zaskoczył faworyta kombinacją lewy sierp-prawy krzyżowy. Podrażniony Powietkin, gwiazda ringów olimpijskich oraz były champion federacji WBA, ruszył do odrabiania strat, lecz miał kłopoty z dystansowaniem swoich uderzeń. Kiedy tylko jeden trafił, zaraz drugi szybko odpowiadał i żaden z nich nie był w stanie osiągnąć wyraźniejszej przewagi. W czwartym starciu "Sasza" trochę zmienił taktykę i gdy udało mu się podejść trochę bliżej, pojedyncze uderzenia zamienił w kombinację 2-3 ciosów. Był nieznacznie szybszy, dzięki czemu unikał bomb Takama. Na tym etapie dwóch sędziów typowało przewagę Takama - 39:37 i 39:38, zaś trzeci widział lepszy boks w wykonaniu Powietkina.

Na początku piątej rundy Kameruńczyk wszedł dobrze w tempo akcji rywala, trafił prawym sierpowym i pod Aleksandrem aż ugięły się nogi. Oczywiście o odwrocie nie mogło być mowy i Rosjanin za moment sam przeszedł do ofensywy. I gdy dochodził powoli do głosu, ostudził go mocno prawy podbródkowy Carlosa. Znów przeżywał krótki kryzys. Niewzruszony jednak takim obrotem spraw po minutowej przerwie ruszył znów do ataku, idąc na otwartą wojnę i licząc wyraźnie na przełamanie oponenta. Nie kalkulował, znów przyjął parę mocnych bomb, lecz nie dawał chwili wytchnienia Carlosowi, licząc na swoje większe doświadczenie w późniejszych rundach.

Na początku siódmego starcia nacierający Aleksander nadział się na krótki prawy sierp i po raz kolejny "zatańczył". Końcówka należała już do niego, choć raczej nie zmazał złego wrażenia sprzed dwóch minut. W ósmej rundzie Takam ruszył ostro do przodu, podkręcił jeszcze bardziej tempo i często szukał lewego haku w okolice wątroby. Powietkin nie oddawał pola i na środku ringu rozgorzała prawdziwa wojna na wyniszczenie.

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na początku dziewiątej odsłony Powietkin kombinacją lewy podbródkowy-prawy sierp wstrząsnął przeciwnikiem. zaś w ostatnich sekundach najpierw huknął lewym sierpowym, poprawił soczystym prawym na szczękę i nieoczekiwanie właśnie Takam był liczony! To był przełom.

W dziesiątej odsłonie Powietkin wyszedł jak lew ścigający zranioną zwierzynę. W pewnym momencie trafił akcją lewy-prawy. Carlos chciał odpowiedzieć, ale "Sasza" po rotacji tułowia zszedł w lewo i wystrzelił straszliwym lewym sierpowym. Takam padł niczym kłoda i sędzia bez zbędnego liczenia zastopował dalszą potyczkę, ogłaszając wygraną Powietkina przez nokaut. Rosjanin po jednej z najlepszych walk wagi ciężkiej ostatnich lat pokonał Kameruńczyka i odebrał mu pas WBC Silver! Teraz rewanż z Kliczką?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:28:02 
Takam pokazywał całkiem fajny boks dopóki miał sił. Boksował z kontry zza lewego jabu z prawą przyklejoną do szczęki. Povietkin miał z tym problem. Niestety Francuz od 5 rund zaczął wyraźnie puchnąc stanął na nogach, zaczął pchać się do półdystansu i to było początek jego końca. Bardzo dobra walka i oby więcej takich w HW ;)
 Autor komentarza: slayer85
Data: 24-10-2014 21:28:34 
Brny? Nie pijcie już tyle...
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-10-2014 21:29:06 
1. Takam - Powietkin
10 : 9 - nie wiem, bo link mi siadł na minutę,tak że to tylko po połowie rundy
2. Takam - Powietkin
10 : 9 - szybki Takam, bardzo silny, bardzo groźny jeszze. Ale Sasza zaczyna go rozpracowywać. Kiedy Carlos się zmęczy, wszystko się odwróci.
3. Takam - Powietkin
10 : 9 - męczy go Sasza. Ależ potężny ten Takam. Będzie trudno, bo chyba jest w dobrej dyspozycji.
4. Takam - Powietkin
9 : 10 - bardzo równa runda. Remisowa.
5. Takam - Powietkin
10 : 9 - bez wątpienia Takam. Świetnie przygotowany. Jeśli Sasza nic nie zmieni, to...
przegra przed czasem.
6. Takam - Powietkin
9 : 10 - minimalnie Powietkin. Prawy z góry wchodzi, to może być recepta. Takam chyba nieco podmęczony, ale Sasza bardziej. Zobaczymy
7. Takam - Powietkin
9 : 10 - lepsze wyszkolenie zaczyna procentować. Ale słabszy jest fizycznie Powietkin. Bardziej zmęczony.
8. Takam - Powietkin
9 : 10 - szybsze ręce Saszy + wyszkolenie. Minimalnie runda jego.
U mnie remis 76:76.
9. Takam - Powietkin
8 10 - miałem pisać, że szybszy świeższy Powietkin. Takam puchnie wyraźnie.

On to przegra przed czasem. Nie ma bata.
Powietkin to jednak klasa - mówię to już teraz
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-10-2014 21:29:16 
10 KONIEC

CO ZA DIABEŁ TEGO POWIETKINA. TEN SPOKÓJ, TO WYSZKOLENIE.

JA PIER...LĘ!


Przyznam, że przez moment zwątpiłem w Saszę. Jednak co klasa, to klasa. Prawy z góry - to była recepta. Krótkie, długie, tam wszystko (prawie) wchodziło.

A Powietkin to za dobry bokser, żeby tego nie zauważyć, żeby tego nie wykorzystać.

Pięściarz klasa.

Haye do niego nie wyjdzie. Zesra się w majtki.


http://www.bokser.org/content/2014/10/24/173902/index.jsp
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 24-10-2014 21:29:31 
Ktoś jeszcze wątpi , że Sasza to dobry bokser?
A gdzie są Ci co krzyczeli , że nie ma charakteru?
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 24-10-2014 21:31:22 
Poza tym , amatorski boks panowie , tylko u nas myślą , że zdobędą mistrza Polski i będą super zawodowcami
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 24-10-2014 21:32:25 
Sasza bardzo się ostatnio poprawił. Świetne rotacje i doskonały plan na walkę. Takam silny jak tur, na początku te bomby nic na nim nie robiły ale, kiedy zabrakło tlenu na napięcie mięśniowe nie było u nie go klasycznego ''granitu'' w szczęce.
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:33:03 
Gdyby doszło do walki Povietkin-Haye. To Sasza nie mógłby sobie pozwolić na taką pasywność jak w początkowej fazie walki z Takamem gdzie przyjął kilka naprawdę dobrych ciosów Francuza. Haye ma kondycje żeby boksować cały dystans tak jak Takam przez kilka rund. Do tego ma mocniejsze pierdolnięcie.
 Autor komentarza: marcinekk19
Data: 24-10-2014 21:33:04 
Dobra walka piękna końcowa akcja w wykonaniu Powietkina.Do momentu nokautu jak dla mnie pojedynek bardzo wyrównany o dziwo zdaję się że Powietkin lepiej wytrzymał walkę fizycznie myślałem że lepiej z tym będzie u Takama.Rosjanin pokazał że wciąż jest jednym z najlepszych i jeszcze sporo dobrego przed nim.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 24-10-2014 21:33:32 
Zgodnie z przewidywaniami..Povietkin przed czasem,ale myslałem ze wygra wczesniej,,Teraz czas zlać Furego,Puleva i Haye`a
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-10-2014 21:34:33 
Redakcjo - hak - tego haka - lewego haka
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-10-2014 21:35:42 
un4given
Do półdystansu to się Sasza pchał. Takam nie umiał na wstecznym.
 Autor komentarza: Krzych
Data: 24-10-2014 21:35:55 
Szkoda, bo Takam kontrolował pojedynek przez pierwsze 6-7 rund. No ale niestety to nie jest bokser na 12 rundowe walki. Byłby dobry na 8 rund. Bardzo dobrze się bronił na początku, kontrował, po prostu kontrolował przebieg walki a Povetkin strzelał w powietrze bez pomysłu, ale jak tylko Takam zaczął oddychać jak parowóz to jego defensywa zupełnie się załamała, a wtedy nie potrzeba już dużo. Trudno, trzeba było myśleć zanim wyhodował takie cielsko, którego nie daje rady dotlenić. Fajnie się zaprezentował, ale jednak doświadczenie i to kto jest 100% bokserem a kto pół kulturystą pół bokserem zadecydowało.
 Autor komentarza: YipMan
Data: 24-10-2014 21:36:49 
https://www.youtube.com/watch?v=t_TIwx94EBA

Povetkin vs Carlos Takam KO 10 Round
 Autor komentarza: tolek78
Data: 24-10-2014 21:38:31 
un4given

Co ty się tak uparłeś na tego Francuza od początku walki?Takam to Kameruńczyk
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:38:41 
Rollins

Od 5 rundy Takam zupełnie stanął na nogach i zostawał w tym półdystansie za długo.
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:39:50 
tolek78

To czemu mu marsyliankę grali ?:D
 Autor komentarza: Hangagod
Data: 24-10-2014 21:40:04 
Tak jak piszecie - Takam z początku zaskoczenie, luz, siła, oko, ale później... cóż, fizyki jeszcze nikt nie oszukał, jest po prostu za duży na taki mądry boks. Mógł próbować jednak w połowie ustrzelić Saszę. A Sasza oczywiście mocno pozytywnie - dobry bokser i tyle. O ile Fury byłby raczej łatwym kąskiem dla Povietkina, to z Hayem by raczej przegrał. Szybszy na nogach, mocniej bijący, bo dynamiczniej, no i z kondycją. Cóż GG dzisiaj.
 Autor komentarza: rafalteo
Data: 24-10-2014 21:40:58 
Pisalem ze Povetkin spokojnie wygra- sprawdzilo sie
Pisalem ze Takam ma kondycje na 5-6 rund i ze 185 cm i 114 kg to jakis zart i nie da sie tak wazyc i miec normalna kondycje na dluga walke, to jakis zart- sprawdzilo sie
Pisalem, ze Povetkin wygra na punkty- no tutaj sie nie sprawdzilo

Przyznaje ze tutaj jestem zdziwiony, nie sadzilem ze Sasza da rade powalic i dokonczyc roboty z takim turem jak Takam, ale jednak dal rade

Bardzo chcialbym zobaczyc rewanz Povetkina z Kliczko przy normalnych sedziach karajacych Wlada za faulowanie
Povetkin jak nikt ma realne szanse pokonac Kliczko. Povetkin znalazl dobry sposob na Wladka- boksowanie spoza dystansu łap Ukrainca i w odpowiednim momencie wkraczanie w poldystans z KRÓTKIMI (to bardzo wazne) atomowymi ciosami. Wladek byl bardzo bliski zeby zlapac tam jakas bombe i runac jak dlugi, dlatego tak faulowal ze strachu
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:41:57 
Własnie w szok się wbiłem bo byłem pewny że ten Takam to taki typowy fizol, bijok. A tutaj prosze bardzo inteligetny, fajny boks... dopóki starczyło sił. No szkoda.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 24-10-2014 21:42:23 
un4given

Michalczewskiemu grali niemiecki hymn a jest Polakiem chyba że uważasz inaczej
 Autor komentarza: tolek78
Data: 24-10-2014 21:43:07 
a także innym pseudo niemcom
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 24-10-2014 21:43:12 
Takam był szybki jak na siebie pulpeta ale Povietkin jest poprostu lepszy, nie wiem dlaczego to wygrał. Może przez to szczęśliwe trafienie gdzie murzyn już konał kondycyjnie. Wg mnie na punkty prowadził Francuz.
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:43:49 
tolek78

Spoko, hymn mnie zmylił ;)
 Autor komentarza: JAx00
Data: 24-10-2014 21:44:36 
cop i tak ustawi Wildera wyzej w rankingu HW niz Powietkina :D
 Autor komentarza: takijeden
Data: 24-10-2014 21:45:06 
https://www.youtube.com/watch?v=UFeYawsTdxw

Link do walki (calej gali), zaczyna sie od 1:21:00 jakby ktos tak jak ja przegapil
 Autor komentarza: tolek78
Data: 24-10-2014 21:46:24 
Marzę o tym aby Powietkin zawalczył z Wilderem,zniszczył by go i wtedy chciał bym usłyszec komentarz Copa
 Autor komentarza: maniekz
Data: 24-10-2014 21:47:14 
i bardzo dobrze, że wygrał sport i ta kupa mięcha zaliczyła dechy!

Tylko dresy z pod bloku wierzą że na najwyższym poziomie to wystarczy. Brawo dla Saszy za wielki charakter.
 Autor komentarza: marcinekk19
Data: 24-10-2014 21:47:43 
Ostatnio w wadze ciężkiej same starcia na szczycie dziś Powietkin-Takam a przed nami jeszcze przecież: Klitschko-Pulew Adamek-Szpilka Fury-Chisora Thompson-Solis II Stiverne-Wilder będzie więc co oglądać i o to chodzi nareszcie coś rusza w tej zdominowanej przez Klitschko dywizji.
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 21:52:37 
słaba walka Andrzej Wawrzyk nayebał by Takama w 3 rundy ,
 Autor komentarza: leonidas793
Data: 24-10-2014 21:53:23 
Co do potencjalnej walki haye povietkin.
Przed tą walką nieznacznym faworytem był dla mnie haye a po nawet bardziej, takam to taka słabsza wersja haye, haye jest jeszcze szybszy na nogach ma szybce rece mocniejszy cios lepszy balans i lepszą kondycje, i napewno nie wchodziłby tak z saszka w póldystans jak takam. Poki takam mial siły walczył z kontry i nie wchodzil w półdystans saszka miał spore problemy.
Taki povietkin z dzis bumobijce ubija max do 3 rundy , wystarczy pare wejsc w póldystans i po gosciu.
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 21:53:29 
a Szpilka w 2
 Autor komentarza: adolfinio
Data: 24-10-2014 21:54:18 
"Na początku dziewiątej odsłony Powietkin kombinacją lewy podbródkowy-prawy sierp wstrząsnął przeciwnikiem. zaś w ostatnich sekundach najpierw huknął lewym sierpowym, poprawił soczystym prawym na szczękę i nieoczekiwanie właśnie Takam był liczony! To był przełom."
Chyba oglądaliśmy inną walkę, bo od poprzedniej rundy widać było, że Powietkin trafiał coraz czyściej i częściej. Widać było, że Takam stracił siły i koncepcję na tę walkę. Knockdown był jak najbardziej oczekiwany w tym momencie.
Powietkin kolejną walkę kończy kombinacją, po której ręce same składały się do oklasków.
Na początku rundy miał problem z dystansowaniem i celnością ciosów, ale jak było widać poradził sobie z tym.
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 21:55:45 
jutro Golara pokaże prawdziwy boks fight night champion
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 21:56:41 
Najman pohytał dobre czopki dla Golary od Dona Kinga będzie dobry Fight
 Autor komentarza: Hangagod
Data: 24-10-2014 21:56:53 
Ale czemu maniekz piszesz o fajnie boksującym zawodniku "kupa mięsa" i że dobrze, że wygrał boks - to jest sprzeczne stwierdzenie. Jakby koleś wyszedł bez żadnych umiejętności, to tak, miałoby to sens. Na żadnym poziomie siła fizyczna nie wygra z realnymi umiejętnościami, no chyba, że zajdzie jakaś katastrofalna przewaga w sile fizycznej, co jednak bardzo rzadko się zdarza.
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:57:30 
leonidas793

Dokładnie tak. Pytanie tylko jak będzie prezentował się Haye po dłuższej przerwie.
 Autor komentarza: mirco30
Data: 24-10-2014 21:58:16 
Cos ci ruski maja super kondycje i przybywa im sily mniesni??moze duzo pili soku z gumijagod,wszystko okaze sie gdy zawalcza w USA lub Niemczech tam lepsze kontrole antydopingowe.
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 21:59:20 
maniekz

Co Ty taki negatywnie nastawiony ? :D Nawet typa nie znasz i tak jak Hangagod pisze. Takam pokazał bardzo fajny, inteligetny boks i dał bardzo dobrą walkę. Czego chciec więcej ?
 Autor komentarza: leonidas793
Data: 24-10-2014 22:00:54 
U Powietkina dzis pierwszy raz widziałem jakas tam muskulature widac ze wział sie za siebie i dobrze bo talent ma niesamowity.
Takam tez bardzo zaskoczył przy takiej wadze szybkosć na nogach balans wygladało naprawde dobrze oczywiscie dopoki starczyło kondycji. Walka na rzadko spotykanym dzis wysokim poziomie w hw.
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 22:04:15 
Putin rozkazał zdobyć wszystkie pasy świata bo jak nie to łagry i ruskie żreją paszę dla świń a potem tańczą w 12 rundzie
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 22:08:15 
kacapy chcą mieć sport na poziomie dawnego CCCP
 Autor komentarza: UndeadDog
Data: 24-10-2014 22:09:00 
Ach...
Liczyłem na Takama. Powietkin jednak to kawał nakoksowanego dobrym towarem twardziela/ W ogóle nie ruszały go ciosy na tułów/.//
Cholera Takam wygrywał tą walkę dość długo. Zbrakło kondycji. Niestety.
Carlos to kawał bydlaka więc i w takim tempie ciężko wytrwać 12 rund.
Póki jednak była kondycja Aleksander sobie nie radził.

Sasza to jednak jest jeden z lepszych zawodników. Trzeba mu to oddać.
Bardzo fajna walka. Takam może jeszcze sporo zdziałać. Trafił po prostu na kogoś kto wytrwał. Mógł po tym ciosie którym trafił bardziej przycisnąć póki były siły.
No cóż walka bardzo dobra. Takam wypadł bardzo ok, Aleksander jeszcze lepiej.
Z Władimirem nie wygra Aleksander ale ciekawi mnie walka z Stivernem.
Potrafi mocniej przyłożyć a Sasza dużo przyjmuje i ma średnią obronę.
Na prawdę fajna walka./ Liczyłem na to że Takam jednak przetrzyma to kondycyjnie/ Ale i tak/
Fajny wieczór. Fajna równa walka i Takam wypadł naprawdę dobrze.
\
 Autor komentarza: maniekz
Data: 24-10-2014 22:09:30 
@un4given nie lubię sterydów.

Nie wiem co to za moda w polskim boksie aby nabijać mięcho, jak przecież to mięcho trzeba natlenić w przeciwieństwie do tłuszczu.
Patol pewnie tego nie zrozumie nawet po 3 porażkach, a Sasza to przykład ciężkiej pracy.

Aby mieć dobrą technikę na takim zmęczeniu, to trzeba zrobić tysiące godzin na sali treningowej. Tego się nie ma, to się wypracowuje.

Nasze tłuki NIE ROZUMIOOO że siła ciosów jest wynikiem techniki i uderzenia w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie.

ale nic, w PL sprzedają się najlepiej celebryci...
 Autor komentarza: Milan
Data: 24-10-2014 22:10:54 
un4given
zbliza sie walka szpilki i mankowi wszystko sie kojarzy z koksem , dresem i lysa pała i wrzucił takama do takiego wroka :)

super walka , brawo dla obu
czekam na rewanz z wladka z normalnym ringowym
 Autor komentarza: un4given
Data: 24-10-2014 22:12:19 
maniekz

Człowieku temat jest o walce Povietkin-Takam a Ty znów o Szpulce. Rece opadają.
 Autor komentarza: mirco30
Data: 24-10-2014 22:13:46 
Ruski kondycji mieli na 15 rund i powera cos niesamowitego :-) ciekawe czy wogle tam sa jakies uczciwe kontrole?osobiscie watpie za duza kase Rabinski wyklada na te gale.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 24-10-2014 22:14:10 
@Milan bo dla mnie podstawą w boksie jest kondycja, a nie góra mięśni. Następnie technika i charakter.

Co z tego że masz pierdol... jak przegrywasz przez KO? Co z tego że masz wszystko, jak nie masz kondycji?

Zawsze przegrasz z kimś kto mocniej i mądrzej trenował.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 24-10-2014 22:15:09 
@un4given Ja nawiązuje do polskiego podwórka, myślenia kibiców itd.

to chyba dobrze że porównuje do Saszy niż do Chara?
 Autor komentarza: Milan
Data: 24-10-2014 22:15:24 
maniekz
liczy sie kondycja zgadzam sie ale liczy sie tez siła co pokazała wlasnie walka BJ ze szplika gdzie amerykanin wygrał ta walke wlasnei fizycznoscia
 Autor komentarza: maniekz
Data: 24-10-2014 22:23:23 
@Milan a ile przeciwnik woźnego zadawał zróżnicowanych ciosów? A czy nie chodzi o to aby zmylić przeciwka raz uderzając mocno raz lekko, aby nie wiedział kiedy może dostać.

Woźny nic w tej walce z boksu nie pokazał i wygra z nim każdy kto będzie trzymał się taktyki. Tego typa można zapykać bez użycia dużej siły.

Jennings dostał w 4 rundzie informacje z narożnika że ma ruszyć na Szpulkę, bo nie ma zagrożenia i skończyć walkę. Jak się okazało chłopak nie potrafi wyjść z tego drętwego boksu i pokonał polaka w taki sam sposób jak ten wygrał z Mollo.

W osatnim czasie zamiast wszyscy w PL pracować nad szybkością i nogami, to pakują, od grupy Wasyla, Gimitruka i innych. Jeżewski po cyklu wyglądał w ringu jakby ważył 120kg i Wach przy nim to baletnica. Masternak ma drewniane nogi niczym Rasiak.

Mogę tak wymieniać bez końca.

Szeremeta ma technikę na zmęczeniu jak amator z pod budki z piwem, a uznają go za talent amatorski.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 24-10-2014 22:29:11 
To byla walka w mojej opini dwoch najlepszych obecnie insidefighterow swramerow
Takama zaskoczyl Povietkina w poczatkowych rundach walka na dystans i dobrym jabem,ktory jest najlepsza bronia na niego.Dodatkowo Povietkin nie mogl wyczyc dystansu,a jego praca nog pozostawiala wiele do zycznie,poruszal sie tylko w lini prostej,nie bylo zajstepu,ktory tak dobrze uzywal w walce z Charrem
Carlos z jakiegos powodu(moze zmeczenia)nie byl w stanie kontynuowac tej taktyki dluzej niz do 5 rundy
Pomimo ze jest insidefighterem,to jego ciosy w poldystansie sa obszerne i bardziej skuteczne na wyzszych niz on rywali
Poviekin zadaje krotsze,przez co w walce podobnym do niego gabarytowo zawodnikiem precyzyjniejsze ciosy
I mysle ze to byl klucz do zwyciestwa w tej ciekawej walce
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 22:29:57 
jutro GO GO GO GOLARA po po po pokaże do do dobry bo bo bo boks
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 24-10-2014 22:33:36 
O jest i maniekZe swoimi szpulkonatrectwami.Biedaczek,musi cierpiec...
 Autor komentarza: Milan
Data: 24-10-2014 22:34:32 
maniekz
tak technika , tak wydolnosc , tak szybkosc ale tez atletyz , siła i przygotowanie fizyczne , takie czasy i wszystko sie liczy
 Autor komentarza: Adasiooo
Data: 24-10-2014 22:35:19 
Lol? Haye w formie życia go zjada z butami przed czasem. Povietkin straszne przestoje, brak recepty na ciosy proste, typowy pół dystansowy bokser z niezłą bombą.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 24-10-2014 22:36:33 
Uwielbiam boks Powietkina. Twardy, potrafi przyjac na szczene, nie wymieka w ostrych wymianach, potrafi sie odnalezc w zwarciu. Ma ciekawy zestaw ciosow, ktorymi potrafi ustrzelic klienta, a dzisiaj dodatkowo ciekawy motyw z dwoma krokami do przodu i plomba. Dodatkowo Sasza kondycyjnie w koncu na wysokim poziomie. Takam zawiesil poprzeczke zaskakujaco wysoko, umiejetnie kasal z kontry, a obaj zrobili mega walke i to byl jeden z najciekawszych pojedynkow 2014 w HW. Sam nokaut to juz efekt supremacji technicznej i kondycyjnej Saszy. Takam padl na bezdechu.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 24-10-2014 22:41:53 
povetkin-stiverne to mogla by byc niezla wojna
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-10-2014 22:43:59 
To była świetna walka.
Na miarę tych prawdziwych dawnych wojen w ciężkiej.
Receptą dla Takama była szybkość i on tę szybkość miał.
Przyznam szczerze, że myślałem, że Powietkin będzie miał łatwiej. Dużo lepiej wyszkolony, doświadczony.
Takam zniwelował te mankamenty większą szybkością, ruchliwością, no i siłą.
Technicznie też jest to pięściarz dobry, ale Powietkin to prawdziwa ekstraklasa.

Wszystko było dobrze dla Takama, dopóki siła była. W miarę upływy czasu był coraz bardziej zmęczony. A był bardziej zmęczony, bo zabrakło wyszkolenia. Wiele jego ciosów Powietkin uniknął, nawet jeśli nie uniknął, to dzięki świetnej defensywie nie dochodziły one czysto.
Gdyby Takam był lepiej wyszkolony, umiałby różnicować siłę ciosów, wiedziałby kiedy uderzyć, kiedy nie, kiedy uderzyć mocniej, kiedy nie.
Nie ma co się rozwodzić - świetna dyspozycja obu.

Wygrał lepszy pięściarz. Słabszy (nieco) fizycznie, za to dużo lepiej wyszkolony, równie twardy, z sercem, bardziej doświadczony. Ruski wojownik:-)
 Autor komentarza: leonidas793
Data: 24-10-2014 22:58:38 
Povietkin ze stivernem zdecydowanym faworytem. Pamietajcie z w obu walkach z arreola do momentu nokdaunu i nokatu stiverne przegrywał na punkty z arreolą , a teraz porównajcie povietkina i arreole chyba nie musz nikogo przekonywac ze saszka to 2 ligi wyzej od burritosa który jest jednak mocno ograniczonym bokserem. Mimo poteznego ciosu stiverna nie wydaje mi sie ze povietkin dałby sie tak łatwo złapac. Bedę mocno zdziwiony jesli powietkin nie bedzie miał pasa wbc w ciągu najbliższego roku dwóch. Czy Jennings ma juz zaklepaną walke ze zwyciezcą wilder-stiverne?
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 23:01:52 
Don King tak przekręci ze kacapy nie będą mieli mistrza HV nasz oszukali, kacapów też wykręcą
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 24-10-2014 23:05:24 
Poviekin z Hayem w formie z Chisory dla mnie nie jest faworytem
Podobnie ze stivernem
Przeciwko kontr-bokserom-punczerom bardzo trudno sie swrameruje
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 24-10-2014 23:08:20 
@Monocore, ty śmieciu... czym ty jesteś lepszy od 'kacapów', polaczku przez małe 'p'?
Dlaczego toleruje się tu takie gówna?
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 23:18:44 
@Ygnac pewnie przyjechałeś z Kazachstanu w torbie z łapinem przemycony i cię tak to boli , stary komunisto z CCCP mówisz jak stary kacap
 Autor komentarza: monocore
Data: 24-10-2014 23:23:24 
@Ygnac jak ja polaczek jestem to ty wybrańcu pana Boga najmądrzejszy ty bo mentalnie to ty w CCCP dalej siedzisz komunisto stary ty
 Autor komentarza: Rollins
Data: 24-10-2014 23:44:44 
Dużo ludzi się zastanawia, czy Powietkin wygrałby z Hayem (i odwrotnie).
Zasadnym pytaniem wydaje się, czy Haye pokonałby tak dobrze dysponowanego Takama?

Powietkin to wielki, silny chłop. On niewiele ustępował siłą, masą Takamowi (gdy ten jeszcze był w gazie). David taki wielki nie jest.
Wcale niepowiedziane jest, że David Haye by te początkowe rundy wytrzymał. Takam był niewiele wolniejszy, długie łapy i przede wszystkim bardzo silny.
Wielka niewiadoma
 Autor komentarza: jowisz881
Data: 25-10-2014 00:07:04 
"Autor komentarza: Ygnac
Data: 24-10-2014 23:08:20
@Monocore, ty śmieciu... czym ty jesteś lepszy od 'kacapów', polaczku przez małe 'p'?
Dlaczego toleruje się tu takie gówna? "

Haha, nie ma to jak komentarz bardzo podnoszący poziom Orga, prawda Ygnac?
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 25-10-2014 00:17:26 
Haye nie przepychalby sie,z Takamem tylko trzymal dystans i kontrowal
Masa i sila fizyczna w walce na dystans nie jest tak istotna
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 25-10-2014 00:19:57 
@ Rollins

Myślę,że David stawiałby w takiej walce na swoją szybkość i mocne ciosy z doskoku,jest szybszy niż Sasza,nie biłby się z nim od pierwszych rund chociaż sam ma czym przyłożyć.Odczekałby do drugiej fazy pojedynku aż Saszka trochę "spuchnie" i wtedy by przycisnął a wiadomo,że jest lepszy kondycyjnie niż Rosjanin.
Takie jest moje zdanie.
 Autor komentarza: MarshallMathers
Data: 25-10-2014 00:23:15 
@ Rollins

Oczywiście pytałeś o Haye vs Takam,więc w takiej walce stawiałbym na Davida,jest po prostu lepszy boksersko. Povietkin owszem ale Takam to nie ta liga moim zdaniem.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 25-10-2014 01:04:50 
Imho Haye kladzie takama do 5 rundy ale rownie dobrze moze przegrac z Povetkinem do 4 ;). Panowie to jest boks. Kazdy z w/w ma swoje niewatpliwe atuty .. 1) Haye - moze zrobic KO na kazdym, 2) Takam (dobrze przygotowany) moze stlamsic kazdego 3) Povetkin jest na tyle elastyczny i nie rowny ze moze wszystko albo nic.
Styl robi walke, a jak dzisiaj (wczoraj) sie okazalo - osilek Takam ktory ma kondyche na 12 rund, przez polowe pojedynku walczyl lepiej (nie fizycznie) gdzie w drugiej czesci padl jak pudzian 'z kims tam w pierwszych walkach'
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 25-10-2014 01:13:58 
Najlepsza forma Takama w karierze. Nie sądziłem, że ten zawodnik może być aż tak bardzo dynamiczny jak przez pierwsze 5 rund. Jednak takie tempo, gabaryty i przyjęte ciosy w końcu zrobiły swoje. Od szóstej rundy było widocznie gorzej, jednak to co zrobił w piątej powaliłoby wielu innych. Povietkin wiadomo , ma mocną szczękę i wystarczający na HW cios którego siłę jeszcze wzmacnia precyzja i idealna technika wyprowadzania. Pomyśleć, że tutaj Saszkę nazywano "waciakiem" xD
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 25-10-2014 01:15:24 
Tak czy siak Povietkin przyjął dużo mocnych ciosów. Za dużo.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 25-10-2014 01:16:48 
Sasza to gorsza kopia Golovkina tylko inna waga,,
 Autor komentarza: Shawn6
Data: 25-10-2014 01:22:46 
Kto następny dla Saszki ? Idealny byłby Browne. Małe ryzyko i również wysoko w WBC. Pod koniec przyszłego roku mógłby już zawalczyć o ten pas ze zwycięzca Wilder - Stiverne i Jenningsem. Dłuuga droga a bardziej czekanie.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 25-10-2014 01:30:04 
maniekz czy jak byles maly to ci sasiad wchodzil do wanny i teraz w akcie zemsty wszystkich wyzywasz?
Kazdy jest zły i beee wg ciebie... daj zyc.
Co do koksu przeciez odrazu widac po Drozdzie, Czakijewie (łapy jak u pudziana)i Saszce ze koksuja i to solidnie i puki walki tocza u siebie nikt ich nie sprawdzi bo Rybinski dobrze placi za potencjalne porazki bez robienia afery.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 25-10-2014 01:31:56 
Na najwyższym poziomie tam kazdy koksuje,,tylko czy ich złapią to jest pytanie i kiedy,,,Powietkin zwiekszyl wage i jakis nabity bardziej był mniej zalany,,Widac Riabinski dobrego lekarza mu dał hahaa
 Autor komentarza: btfh
Data: 25-10-2014 01:49:24 
Sasza to chyba sporo gorsza kopia GGG skoro dostał od cruisera Hucka. Taki Huck, bądź co bądź, przeciętny boksersko obnaża całe dzisiejsze HW
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 25-10-2014 02:22:23 
Może nie dosłownie kopia ale szkoła radziecka,,obaj tak samo wyczekuja moment i trafiaja na punkt ze rywal moze isc do szatni,,Dobrze ze Povietkin zmądrzał i nie traci sił na zbedne ciosy i akcje
 Autor komentarza: piotr
Data: 25-10-2014 03:29:23 
@btfh

"Sasza to chyba sporo gorsza kopia GGG skoro dostał od cruisera Hucka. Taki Huck, bądź co bądź, przeciętny boksersko obnaża całe dzisiejsze HW "

Huck zadał kilkadziesiąt ciosów w tył głowy.
Powinien dostać z bani w nos. Opłacony pseudosędzia też...
 Autor komentarza: starycap
Data: 25-10-2014 08:56:11 
Huck -przeciętny boksersko co za pierdum słyszę.
 Autor komentarza: starycap
Data: 25-10-2014 09:10:29 
Powietkin ze Stivernem faworytem -chyba w szachy-z szacunkiem dla Powietkina :dobry technik, odporny na ciosy z niezłym uderzeniem.Porównywanie walki bokserskiej Stiverna z Meksykaninem do bójki za stodołą Powietkina z Takamem to nieporozumienie nie mówiąc ,że Powietkin to gorsza kopia GGG tak może mówic laik ,Borek,Kostyra i inni znaFcy boksu.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 25-10-2014 09:14:55 
UnderDog

Ach...
Liczyłem na Takama. Powietkin jednak to kawał nakoksowanego dobrym towarem twardziela/ W ogóle nie ruszały go ciosy na tułów/.//
Cholera Takam wygrywał tą walkę dość długo. Zbrakło kondycji. Niestety.
Carlos to kawał bydlaka więc i w takim tempie ciężko wytrwać 12 rund.
Póki jednak była kondycja Aleksander sobie nie radził.

co do pryjmowania ciosow na tulow
https://www.youtube.com/watch?v=Xw8oY75_bQ4
 Autor komentarza: monocore
Data: 25-10-2014 09:29:58 
@Ygnac śmierdzi kacapem są dwie opcje albo mieszka w Białymstoku i jest prawosławny, tam ich wyzywają od kacapów, albo sam jest kacapem i sieje zament na naszej polskiej ziemi, kacapie Ygnac więc oświadczam ci, że dla mnie polaczka kacap zawsze będzie śmierdzącym kacapem i nigdy ich nie polubię za to co nam zrobili, naucz się historii chyba , że szkoły nie skończyłeś, no chyba żeś sam kacap chłopak Fiodora to powinni cię deportować na krym , jest jeszcze trzecia opcja że jesteś czerwonym komunistom, ale na razie bokser org jest Polskim portalem więc kacapie się nie odzywaj i siedź cicho tutaj polaczki rządzą kacapie jeden ,
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 25-10-2014 09:32:36 
monocore
jestes rusofobem ?
 Autor komentarza: starycap
Data: 25-10-2014 09:53:53 
A może zwykłym chamem
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 09:57:35 
piotr Data: 25-10-2014 03:29:23
...Huck zadał kilkadziesiąt ciosów w tył głowy.
Powinien dostać z bani w nos. Opłacony pseudosędzia też...
*
*
Dokładnie
Powinna być dyskwalifikacja i dożywotni zakaz prowadzenia walk bokserskich.

Fakt, że Huck pokazał się z niezłej strony, Powietkin chyba go trochę zlekceważył, jednak ta walka to był skandal.

Nic się nie stało,więc sprawa przeszła bez echa, ale gdyby np zabił Powietkina, czy trwale go uszkodził...
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 09:58:52 
Sasza jest twardy. Ale dostając solidny cios w potylicę (niezbyt chronioną) nie ma twardych, może zdarzyć się tragedia. Zawsze.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 25-10-2014 10:16:10 
Świetny Powietkin?

Bez jaj! Facet jest typowym przedstawicielem obecnej bryndzy w HW. Wygrał głównie większym doświadczeniem i lepszym zapleczem trenerskim. Dajcie Takama na rok dobremu sztabowi trenerskiemu z sensownym zasobem kasy a takiego Powietkina zwalcuje.
 Autor komentarza: staszek203
Data: 25-10-2014 10:26:10 
nie rozumiem tego zachwytu większości nad Aleksandrem bo moim skromnym zdaniem był większość walki wolny,nieporadny, jednopłaszczyznowy a na nogach pracował jak Saleta w programie "gwiazdy tańczą na lodzie". Takam mimo wszystko to technicznie dosyć dobry bokser i dużo trafiał mimo całkiem niezłej obrony Saszy tylko, że kondycje ma obecnie na walki maksymalnie 6-rundowe. po prostu waży 10kg za dużo i tego nie da się przekłamać. Przy zestawieniu Saszy z Heyem mimo długiego rozbratu z boksem szans bym nie dawał Aleksandrowi bo David technicznie na pewno nie odstaje przy czym jest nieporównywalnie szybszy, mocniej bije a przede wszystkim ma żelazną kondycje do wytrwania w tempie 12rund.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 10:32:52 
staszek203
Z tego co widzę, nie bardzo rozumiesz wagi ciężkiej.
Praca nóg Powietkina jest akurat bardzo dobra.

Carlos Takam - 12 rund z Thompsonem, 10 z Perezem.

Wszystkie te walki w dość dużym tempie.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 10:33:40 
Bardziej rozwijać mi się nie chce.
 Autor komentarza: staszek203
Data: 25-10-2014 10:43:58 
Rollins
mam inne zdanie na temat jego pracy nóg a twoja argumentacja nie wskazuje żebyś brzmiał jak wyrocznia w temacie.
Wnioskuje z tego co piszesz, że wygrana Saszy była efektem taktyki a nie skrajnego wycieńczenia i braku kondycji u Carlosa..?
 Autor komentarza: Milan
Data: 25-10-2014 10:49:13 
akurat w tej walce , szczegolnie w pierwszej fazie sasza chodził nie do konca tak jak potrafi , nie skracał ringu , nie zachodził Takama stad były problemy z dystansem i trafianiem francuza ( kamerunczyka ?)
od polowy walki było lepiej

ale nie to jest najwazniesze , kazda walka jest inna , walka z hayem bedzie inna bo Haye nie jest tak silny jak Takam i bedzie musiał wlczyc na wstecznym i byc uwaznym przez cale 12 rd jak z wladem

sasza to swietny HW , czekam na rewanz z Wladem
 Autor komentarza: un4given
Data: 25-10-2014 10:56:41 
Milan

Właśnie Takam do 5 rundy walczył bardzo podobnie do Haye'a. Na dystans, luźnym jabem i z kontry. Być może walczył troszkę bardziej ryzykownie i wchodził cześciej w wymiany w półdystansie. Ale generalnie widać że Sasza ma problem z takim boksem. I prawdą jest że do tej 5 rundy wyglądał po prostu słabo. Dla mnie Haye byłby faworytem tej walki.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 11:52:21 
staszek203Data: 25-10-2014 10:43:58
Rollins
mam inne zdanie na temat jego pracy nóg a twoja argumentacja nie wskazuje żebyś brzmiał jak wyrocznia w temacie.
Wnioskuje z tego co piszesz, że wygrana Saszy była efektem taktyki a nie skrajnego wycieńczenia i braku kondycji u Carlosa..?
*
Bo też i nie jestem wyrocznią. Każdy może mieć swoje zdanie.

Przede wszystkim, taktyka Saszy polegała na wycieńczeniu Takama. Wiadome to było (taka taktyka)jeszcze przed walką.
*
Rollins Data: 23-10-2014 19:48:45
O tej walce, Powietkinie już mówiłem. Będzie to pokaz boksu z jego strony, wyraźna punktowa dominacja. O nokaut będzie bardzo trudno, bo Takam to twardziel, ale... nie wykluczam.

Jedyną szansą dla Carlosa było postawić na szybkość. Techniki, umiejętności nie nadąży nadrobić do chociaż zbliżonego poziomu do Rosjanina. Jest za to bardzo silny, bardzo mocno bije.

Ale, żeby to przyniosło skutek, trzeba trafiać, a jeśli się jest nie dość, że sporo słabszym pięściarsko, w dodatku sporo wolniejszym, to sam się tylko zmęczy pruciem powietrza i obijaniem gardy. A kondycja Takama też nie jest jego mocną stroną.
http://www.bokser.org/content/2014/10/23/170008/index.jsp
*
Rollins Data: 24-10-2014 20:22:24
Carlos się zmęczy i przegra przed czasem.
To nieuchronne, Boski Rafaello - tak moje karty mówią
http://www.bokser.org/content/2014/10/24/173902/index.jsp
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 11:59:30 
staszek203
Przeczytaj moją punktację na żywo Data: 24-10-2014 21:29:06.

Nie to, żebym się chwalił, ale ta taktyka Powietkina była jasna.

Leszy pięściarsko bokser będzie dążył do tego, aby bardzo silny, ciężki, niebezpieczny pięściarz się zmęczył.

To przecież proste. Normalne.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 11:59:52 
* Lepszy
 Autor komentarza: Milan
Data: 25-10-2014 12:07:47 
un4given
tylko ze haye bije rzadko , ja uwazam ze 2-3 przedarcia saszy do poldystansu mogly by ustawic walke , choc haye sprzed kontuzji był na tyle szybki i na tyle dynamiczny ze moglby do poldystansu nie dopsucic wogole
 Autor komentarza: un4given
Data: 25-10-2014 12:11:47 
Rollins

Przez pierwsze 5 rund Povietkin wyraźnie nie radził sobie z tym co prezentował Takam. I to nie była żadna taktyka Povietkina żeby dać mu się wystrzelać, troszkę naginasz rzeczywistość. Sasza nie miał recepty na ten luźny jab, niezłą szybkość i kontry Carlosa. Miał problem ze skróceniem dystansu. On sam po walce nie jest z siebie zadowolony.
 Autor komentarza: un4given
Data: 25-10-2014 12:29:34 
Milan

Bije rzadko ale jest puncherem i mógłby skończyć Sasze przed czasem gdyby ten dawał się trafiać tak czysto jak z Takamem. No ale to tylko gdybanie. Choc moim zdaniem mógł nabrać ochoty na walkę z Sasza po tym co wczoraj zobaczył ;) Prowadził już tam jakieś rozmowy z Riabinskim. Zobaczymy co z tego wyniknie.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 12:39:23 
un4given
Oczywiście,że sobie nie radził.
Zmęczyć Takama to było niezmiernie trudne. W początkowych rundach Takam był szybszy od Powietkina. Wielki, silny jak tur, w dodatku szybki. To było niesamowicie trudne zadanie dla Powietkina. Sam się zastanawiałem jak on to zrobi. Ale udało się. Rozpracował go.

Trochę nie mam czasu się rozpisywać.
Powietkin wiedział, że przegrywa te początkowe rundy. Dla niego ważniejsze było męczyć Takama, samemu oszczędzać siły. Gdyby chciał, pewnie mógłby szybciej, mógłby postarać się te rundy wygrywać i być może by wygrywał, ale to był plan niesamowicie ryzykowny. Byłoby to zbyt dużym kosztem. Takam był silniejszy. Równie dobrze Powietkin mógłby się zmęczyć pierwszy i wtedy zapewne by poległ.
W ogóle Takam był świetnie dysponowany i w całym przebiegu walki ryzyko było co chwila.
Zobacz ile razy Powietkin podchodził pod Takama i szybciutko się wycofywał. To nie było tak,że on chciał atakować i rezygnował. On podpuszczał Carlosa, prowokował do ataków. Był skupiony na defensywie, a nie na ofensywie, jak sugerował. Wiedział, że Takam, żeby się zmęczyć, musi być aktywny, musi zadawać ciosy, a wtedy Powietkin będzie je albo zbierał na gardę, albo robił uniki, a Carlos będzie pruł powietrze.
W wadze ciężkiej, przy takiej masie ręki, każdy przestrzelony cios, to marnotrawstwo energii. Niezmiernie ważne, gdy walczy dwóch bliskich siłą, masą, kondycją rywali.
Powietkin trochę prowokował, trochę wchodził w zwarcia, wykorzystując swoje lepsze wyszkolenie.
Po troszku, po troszku zaczynał Takama męczyć.
Przy okazji też oczywiście rozpracowywał rywala. Markując akcję i wycofując się widział co Takam robi, gdzie jest luka, jak reaguje na to, czy na to.
Powietkin chciał koniecznie zmęczyć Takama.
Takam, kiedy zobaczył, że paliwa zaczyna brakować, wiedział, że do końca walki nie dociągnie. Głupi przecież nie jest - podjął ryzyko - pójść na całość i spróbować znokautować Rosjanina. To była już później jedyna szansa na sukces.

Na jego nieszczęście Sasza też głupi nie jest. Widział co w pewnym momencie Takam będzie musiał zrobić. Był na to gotowy.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 25-10-2014 12:44:17 
Dokończenie
Ósma runda. Szaleńcze ataki Takama, potężne bomby. Powietkin skupiony głównie na defensywie. Wiedział, że jeśli przetrwa ten huraganowy atak, jeśli nie da się trafić, to Takam będzie miał "bak pusty". Będzie jego.
Pod koniec ósmej rundy Takam na oparach. Rosjanin wiedział,że już mocno zmęczony, zaatakował sprawdzić, czy już. Tak. Takam padł. Rundy zabrakło do dokończenia dzieła, ale Powietkin wiedział, że minuta to za mało,żeby się nieco chociaż zregenerował.
Wiedział, że w dziesiątej rundzie trzeba zacząć ofensywnie, że rywal praktycznie bezbronny.
Rozpracował go książkowo.
Takam być może też wiedział jaką taktykę Powietkin na niego przyjął, ale był po prostu słabszym pięściarzem o tyle, żeby mu to uniemożliwić.

Oczywiście to wszystko nie było tak proste, jak ja tu piszę.
Sama forma, postawa, kondycja Takama była wielkim zaskoczeniem dla Powietkina. Na pewno myślał,że będzie łatwiej. Na pewno nie sądził, że Takam to tak dobry pięściarz.
Na początku nie szło tak, jak chciał Sasza.
Tym większe brawa dla niego,że potrafił tak się dostosować i mimo tych trudności potrafił pokonać tak niebezpiecznego rywala.
 Autor komentarza: un4given
Data: 25-10-2014 12:53:42 
Nie zgadzam się kompletnie :) To może Diablo też czekał aż Drozd się zmęczy ? :D Zawodnik nie może mieć takiej taktyki. Nie może liczyć na to że rywal opadnie z sił tylko musi robić swoje. I Sasza próbował skracać ten dystans ale to było dla niego za trudne przy tak dysponowanym Takamie. Dopiero gdy Carlos się zmeczył i zaczął się bić w półdystansie Sasza zyskiwał coraz wyraźniejsza przewagę. Ale do tej 5 rundy był bezradny i to Takam kontrolował ten pojedynek.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 25-10-2014 13:11:18 
Przed walka oczekiwalem ze to Povietkin w poczatkowych rundach bedzie walczyl tak jak Takam,czyli kontrolujac dystans nogami i jabem.Bylem naprawde zaskoczony stylem i taktyka jakie obral Carlos w poczatkowych rundach,bo pomimo ze go cenie,to myslalem ze nie jest zdolny do tego typu walki
Widac bylo jednak,ze to nie jego bajka i kiedy zaczal opadac z sil wrocil do tego kim naprawde jest,czyli insidefighterem
Nie wiem kpgo wybierze teraz Team Povietkina,ale skoro celuje w WBC to chyba bedzie,to ktos z pierwszej 15 rankingu,tej federacji
Glazkov,Brown,Thompson,to chyba najbardziej realne nazwiska na ta chwile.Ja z checia zobaczylbym Saszke z Arreola
 Autor komentarza: coolpix
Data: 25-10-2014 13:39:50 
świetna walka,chyba najlepsza w hw w ciągu ostatnich kilku lat.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 27-10-2014 12:22:21 
Tak patrzę, mała nieścisłość w tym poście Data: 25-10-2014 12:44:17.

Takam zaatakował, szukał nokautu w ósmej rundzie, nie udało się.
W rundzie dziewiątej to Powietkin przeszedł do ofensywy. W rundzie 10 skończył.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.