XIV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ im.CYRANA - RYBNIK

Redakcja, RMKS Rybnik

2014-10-20

Miniony weekend obfitował w wydarzenia pięściarskie w naszym kraju: Ostrołęka, Wieliczka, Nowy Dwór Mazowiecki, Dzierżoniów, Hajnówka, Raszyn i Rybnik gdzie na hali sportowej w Boguszowicach w dn. 18-19.10.2014r odbył się już XIV Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Prezydenta miasta Rybnika im. Józefa Cyrana. Udział wzięło 28 klubów w tym Czesi, Słowacy, Niemcy oraz zawodnicy z dalekiego Kosova.

Zwycięzcy w kategorii drużynowej: I miejsce zdobyli pięściarze z Rybnika, II miejsce zawodnicy i zawodniczki z Jastrzębia, a trzecie drużyny Jawor Team Jaworzno i Nitra z Słowacji.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Brązowy medalista młodzieżowych MP- Lutka Błażej pokonując w finale mocnego seniora z Niemiec Mahmeta Ergun. Najlepszym zawodnikiem z zagranicy został wybrany Kontar Peter z Nitry pokonując w niedzielę na pkt. Pierchałę Dawida z Rybnika, a najmłodszym zawodnikiem był Dawid Siedlecki z RMKS-u. punkty dla Rybnika zdobywali jeszcze- Sebastian Konsek, Wojdan Michał, Gosiewski Radosław, Piwowar Damian, Siedlecki Dawid, Paszenda Rafał, Kostka Karol i Wyrobek Rafał tocząc swoją pierwszą, ale zwycięską walkę.