STIVERNE DOGADAŁ SIĘ Z KINGIEM, WALKA Z WILDEREM CORAZ BLIŻEJ

Redakcja, ESPN

2014-10-16

Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) osiągnął porozumienie ze swoim promotorem Donem Kingiem w sprawie wynagrodzenia za walkę z Deontayem Wilderem (32-0, 32 KO). To dobra wiadomość dla obu stron, bo brak konsensusu w kanadyjskim obozie był dotąd jedną z przeszkód uniemożliwiających doprowadzenie do długo wyczekiwanego starcia.

- Wszystko już ustaliliśmy z Kingiem i jeżeli chodzi o finanse, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nadal jednak czekamy na datę i lokalizację walki. Nie chcę dyskutować o Wilderze, ale myślę, że czas już najwyższy, aby przestał gadać i wszedł do ringu – powiedział menedżer Stiverne’a Camille Estephan.

JAY Z CZEKA NA PRZETARG STIVERNE-WILDER

Jednym z proponowanych miejsc walki, której stawką będzie pas WBC w wadze ciężkiej, jest Quebec. Do pojedynku może dojść jeszcze w tym roku, choć coraz bardziej prawdopodobny jest pierwszy kwartał przyszłego.

- Teraz cieszymy się z tego, że mamy umowę. Zrobiliśmy to, co należało zrobić. Nie chcemy dłużej czekać. Tym pojedynkiem Bermane chce wysłać światu wiadomość. Wzrośnie jego wartość, kiedy pokona niezwyciężonego medalistę olimpijskiego – stwierdził Estephan.