MIKKEL KESSLER: FROCH TWARDSZY OD WARDA, CHCĘ REWANŻÓW OD MAJA

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-10-14

- Mam nadzieję, że przede mną jeszcze duża walka z dużym nazwiskiem. Czekam na ogłoszenie dobrej nowiny i pozostaję w wysokiej formie - mówił na konferencji prasowej w Berlinie były czterokrotny mistrz świata kategorii super średniej, świetny Mikkel Kessler (46-3, 35 KO).

- Trenuję praktycznie od maja licząc na starcie rewanżowe z Andre Wardem bądź trzecią walkę z Carlem Frochem. Zrobiłem sobie trochę przerwy, posiedziałem z rodziną, załatwiłem kilka innych spraw, ale czuję iż jestem w wysokiej formie. Mogę wracać, choć tak naprawdę to nie jest powrót. Cały czas coś robiłem. Gdybym to ja o wszystkim mógł decydować, wybrałbym spotkanie numer trzy z Frochem - nie ukrywa duński bombardier.

- Jestem w takiej dyspozycji w tej chwili, że styczniowy termin pojedynku z Frochem nie byłby dla mnie żadnym problemem. Oczywiście negocjujemy też z obozem Warda, ale to trudne w obecnej sytuacji po śmierci jego promotora. Pierwszym wyborem jest jednak Froch. Mamy swoją przeszłość, dwie dobre walki, z których jedną zasłużenie wygrałem, a drugą zasłużenie przegrałem. W rewanżu trochę spóźniłem się na początku, przespałem go. Po szóstej rundzie boksowałem już dobrze, kilka razy go zraniłem, lecz przegrałem zasłużenie. Gdybym miał porównać ich obu, to w mojej ocenie Froch jest znacznie trudniejszym i twardszym przeciwnikiem - przyznał Kessler.

- W drugim pojedynku z Carlem w końcówce miałem go bardzo zamroczonego. Był mocno zraniony, ale nie dałem rady dokończyć dzieła zniszczenia, ponieważ sam byłem strasznie wyczerpany. I właśnie po to wracam. Mam zamiar się przekonać, czy popełniłem jakiś błąd podczas przygotowań, może byłem przetrenowany, a może po prostu jestem już zbyt stary? Chcę poznać odpowiedź na to pytanie - dodał Mikkel.

Już wkrótce na łamach BOKSER.ORG wywiad z tym wielkim mistrzem.