DARIUSZ MICHALCZEWSKI O POLSKIM BOKSIE

O polskim boksie olimpijskim i zawodowym porozmawialiśmy z Dariuszem Michalczewskim. Jakie są spostrzeżenia "Tygrysa"? Przekonajcie się sami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hangagod
Data: 14-10-2014 04:49:58 
Pięknie nie dziękuję.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 14-10-2014 07:07:34 
Przykład zawodnika emeryta ktory nie ma zielonego pojęcia o boksie i o tym co mówi sam zreszta przyznaje ze jego wypowiedzi byly bledne:)
 Autor komentarza: canuck
Data: 14-10-2014 08:09:56 
Czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego ten facio ciagle ma cos do powiedzenia?

Czy on bedzie nastepnym wielkim polskim promotorem? Moze komentatorem albo reformatorem?

Byc moze on zalozy siec swoich bokserkich gymow pod marka "Tiger Boxing", tak zeby stworzyc konkurencje dla amerykansko-polskiego Global Boxing?

A moze on chce trenowac Mastera, ostatnia polska nadzieje na pas mistrzowski!?
 Autor komentarza: ghost
Data: 14-10-2014 09:08:07 
Tak się zastanawiam, czy Wy tych wywiadów z Michalczewskim nie oglądacie?
Przecież całkiem sensownie gada.

Canuck, nie wiem czy wiesz, ale Michalczewski bardzo dużo robi dla rozwoju sportu (nie tylko boksu) wśród młodzieży w Polsce.
Mało kto o tym głośno mówi, bo... to takie niemedialne. Jak to, za zielonej wyspie trzeba pomagać w rozwoju sportu wśród młodzieży?
 Autor komentarza: gemba
Data: 14-10-2014 10:32:36 
tiger bardzo mądrze mówi.do champion jak michalczewski nie ma zielonego pojęcia o pięściarstwie to kto je ma ? a zapomniałem że ty hahaha
 Autor komentarza: Furmi
Data: 14-10-2014 11:14:14 
ghost - najgorsze jest to, że komentują nie oglądając filmu i tak niestety jest bardzo często. Można go lubić bądź nie, ale co innego sympatia, a co innego sens jego wypowiedzi. A Darek akurat mówi z sensem... No i choć był najdłużej panującym championem WBO, uzyskał status "Największego championa WBO w historii", o boksie pojęcia nie ma zdaniem co niektórych... Ale co tam - widać oni zjedli zęby na boksie!
 Autor komentarza: paxo
Data: 14-10-2014 11:18:28 
Bródka ty tępaku a nie Gruszka,Boże ale ten gość pieprzy już takie farmazony jakby mu gorzała doszczętnie mózg zlasowała
 Autor komentarza: Imperator
Data: 14-10-2014 11:21:04 
gemba

Na pewno pojęcie ma, ale styl w jakim się wypowiada i częsty brak składni w jego wypowiedziach nie wygląda rewelacyjnie. Ale Ok, mogę się czepiać. Przecież to bokser. Oni walczyli w ringu a nie na studia chodzili.

Ale jednak czasem występuje u Darka w wypowiedziach brak logiki.

"Gale fajne, naprawdę fajne, ale poziom niski"

Czyli co jeśli jest oprawa laserowa, podkład muzyczny, laski z tablicami i anonser, który się nie jąka to gala jest uważana za udaną? No bez jaj, tu liczy się poziom bokserów i to czy wygrywają czy dostają w tube.

A czym zupełnie innym jest to, ze Darek pozjadał wszystkie rozumy w tym zawodzie i ostatnio nawet jak można było usłyszeć w sprawach światopoglądowych.
Wiedze ma, ale nie potrafi jej w normalny, sensowny, logiczny sposób przedstawić. Zadufany narcyz.
 Autor komentarza: Zubr
Data: 14-10-2014 11:50:33 
nie zgadzam się, że poziom na galach jest słaby - jakiś czas temu był, ale teraz ?
 Autor komentarza: tapir
Data: 14-10-2014 12:34:29 
Pytają go o opinię to jej udziela. Kogo mają pytać jak nie jego? Był mistrzem świata dwóch kategorii wagowych to chyba coś znaczy.
 Autor komentarza: gemba
Data: 14-10-2014 13:01:57 
do tapir zgadzam się z tobą
 Autor komentarza: jozef
Data: 14-10-2014 13:28:13 
Darka cenię bo zawsze mówi szczerze, bez ogródek. Czasem zdarza mu się coś palnąć, ale komu nie, niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem.
 Autor komentarza: LetsGetReadyToRumble
Data: 14-10-2014 14:45:45 
To jest przerażające ,że siądzie pryszczaty nastolatek i jedzie po Tigerze na Forum. Kurde stoczy kilka walk lub chociaż przepychanek w szkole i znawca boksu. To jest straszne. Darek nie był nigdy intelektualistą bo przeciez to tylko pięsciarz. Mówi nie składnie, nie buduje ze spokojem zdań ale na Boga jak on się nie zna na boksie to kto??????????
 Autor komentarza: starycap
Data: 14-10-2014 14:58:50 
Bardzo to dziwne ale gostek nie zna się na boksie podobnie śp pamięci Kulej nie znał sie na boksie a ględził i smędził bzdety a wszyscy kiwali głowami jaki madry ale już Saleta zna się na tym Guzowska też. Takie życie.Michalczewski to też lepszy cwaniak był jakoś nie udało mu się dobrac do skóry Royowi i tyle w temacie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 14-10-2014 20:27:20 
Nie bardzo rozumiem krytykę Michalczewskiego, a w kazdym razie pod tym materiałem. Może i nie mowi pięknie i składnie, ale zasadniczo wypowiedział się całkiem sensownie.
1. Kasa ogólnie jest, ale idzie na budowę sal na których ćwiczą sobie panowie w średnim wieku, bo stać ich na wynajem salki, a dla rodziców dzieciaków wydatek tych 100-200 zł miesięcznie może być zbyt wielki.
2. Profesjonalizm w boksie zawodowym w PL jest coraz lepszy, gale są profesjonalnie organizowane, powstają sensowne grupy promotorskie,
3. Nie inwestuje się kasy w młodych, więc i poziom sportowy naszych zawodników jest zwyczajnie coraz słabszy
4. Za czasów Tigera dostawali od klubu kasę za którą mogli się spokojnie utrzymać i mogli boksować, a nie zasuwać gdzieś na budowie, czy dorabiać na bramce.

Jak dla mnie wszystko co powiedział miało sens.
O co Wam chodzi?
 Autor komentarza: canuck
Data: 15-10-2014 05:34:22 
@ghost: Ja nie znam blizej Michalczewskiego, bo nie wlaczyl w Ameryce Polnocnej. Znam tylko jego rekord oraz statystyki. Ale nie dzialalnosc w polskim boksie. To nie jest agresywne pytanie, tylko "pytajace"! Czy on jest takim Janem Tomaszewskim polskiego boksu?

Zauwazylem jednak, ze on sie caly czas wypowiada na partalach oraz w prasie. Pewnie wiecej niz Gmitruk, Wasilewki, Babilonski, Snarski czy Pindera. Ja dobrze rozumiem ich role w polskim boksie.

Czy moglys specificznie powiedziec co on robi dla polskiego boksu oraz jaka jest jego TERAZNIEJSZA rola w polskim boksie. Poza byciem mistrzem z przeszlosci, ktory nigdy nie zawalczyl z RJJ.

Na przklad, dobrze rozumiem co robi Kolodziej z Global Boxing. Pomaga polskim bokserom pomagajac rownoczesnie swojemu biznesowi. Wspol-finansowal Gym w Dzierzoniowie, wspolpracuje z Gymem w Tarnowie, prowadzi polskich bokserow takich jak Wach, Szymanski czy Laszczyk, zalatwia im pobyty w Stanach oraz patronuje mlode talenty, takimi jak Justyna Walas.
 Autor komentarza: ghost
Data: 15-10-2014 09:56:42 
Michalczewski jest osobą publiczną, trochę na siłę robią z niego celebrytę. Pisze felietony do magazynów sportowych, dlatego można zobaczyć, usłyszeć go, jak się o sporcie głównie boksie) wypowiada.

Sporo robi dla młodzież. Nie znam szczegółów całej działalności. Dość dawno temu stworzył fundację, wspierającą rozwój sportu: http://www.tiger-fundacja.pl

Na pewno sporo można znaleźć w internecie.
 Autor komentarza: ghost
Data: 15-10-2014 09:59:20 
Cytat z linku: "9 maja 2014 roku o godzinie 16 na boisku MOSIR w Gdańsku odbył się pierwszy nabór chłopców i dziewcząt rocznik 2009 do bezpłatnej szkółki piłkarskiej.
Podczas krótkich gier i zabaw z piłką, trenerzy przyglądali się młodzikom i oceniali ich zdolności ruchowe, zwinność, potencjał i predyspozycje.
Dariusz Michalczewski:
„Jesteśmy przekonani, że dzięki projektowi „Równi w sporcie” spełnimy wiele prostych marzeń dzieci, w których drzemie zamiłowanie do sportu i sportowy duch walki. Chcemy, aby wszystkie dzieci miały równe szanse startu, mogły rozwijać i realizować się poprzez sport, jednocześnie wychowywać się w duchu zdrowej rywalizacji i zasad fair play.”
Celem projektu jest, aby dziecko które przyjdzie raz na zajęcia nabrało chęci do sportu i trwało w tym sporcie.
Dariusz Michalczewski:
„Kiedyś wychowywało nas podwórko, byliśmy zwinni, wybiegani i naturalnie wysportowani. Do sportu trafialiśmy w wieku 12 lat. Tak często zaczynały rodzić się wielkie sportowe kariery. Podwórko upadło i zaczął upadać sport. Dlatego chcemy przywrócić tym młodym chłopaczkom ten pierwszy okres aktywności sportowej – zamienić dawne podwórko na uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach sportowych.”
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.