ANTHONY JOSHUA MOŻE JUŻ WALCZYĆ O PAS FEDERACJI WBA

Redakcja, WBAnews

2014-10-11

Anthony Joshua (8-0, 8 KO) dziś na ringu w Londynie przystąpi do pierwszej walki o jakikolwiek tytuł. W stawce jego potyczki z Denisem Bachtowem (38-9, 25 KO) będzie międzynarodowy pas organizacji WBC. Ale aktualny mistrz olimpijski w wadze super ciężkiej od dzisiaj może już oficjalnie toczyć bój nawet o mistrzostwo świata, przynajmniej według federacji WBA.

- Tyson zaczynał potyczki z lepszymi rywalami dopiero od około siedemnastej walki. Ten fakt pokazuje, że nie ma się co śpieszyć. Potrzebuję więcej występów i więcej przeboksowanych rund. Podobały mi się wspólne sparingi z Władimirem Kliczko i mam nadzieję, że będzie jeszcze ku temu okazja. Potrzebni mi są rywale, którzy sprawią spore kłopoty i mocno uderzą. To twardy sport i tylko ciężkie walki ukształtują zawodnika. Bachtow potrafi przyjąć cios by za moment samemu odpowiedzieć i nie ukrywam, że na to liczę z jego strony - zapowiada przed dzisiejszym startem Joshua.

Tymczasem w opublikowanym dziś rankingu organizacji WBA obchodzący w środę dopiero 25. urodziny olbrzym z Watford został sklasyfikowany na bardzo wysokim, piętnastym miejscu. A to oznacza jedno - od teraz nabył prawa pretendenta do tytułu mistrza świata i teoretycznie może do takiego pojedynku przystąpić w każdej chwili.