TRENER GOŁOWKINA DAJE RUBIO PIĘĆ RUND

Redakcja, ringtv.com

2014-10-07

Trener Giennadija Gołowkina (30-0, 27 KO) Abel Sanchez docenia klasę Marco Antonio Rubio (59-6-1, 51 KO), ale jak zawsze jest spokojny o przebieg walki swojego podopiecznego. Jego zdaniem twardy Meksykanin wytrzyma z Kazachem maksymalnie pięć rund.

- Giennadij zaliczy osiemnasty nokaut z rzędu. Myślę, że rozgryzie rywala w ciągu trzech lub czterech rund. Nie spodziewam się, abyśmy zobaczyli piąte starcie, a przynajmniej jego koniec. Z Gołowkinem jest tak jak z Mike'em Tysonem, który mówił, że kiedy trafia rywala, jego taktyka wylatuje przez okno. Przypuszczam więc, że w pierwszej rundzie, jak to zwykle robi, Giennadij sprawdzi rywala, zobaczy, jak on boksuje, jaką obrać taktykę. Trzy minuty i wszystko będzie wiedział. Rubio skończy tak jak wszyscy rywale Gołowkina – stwierdził szkoleniowiec.

Zobacz: GOŁOWKIN GOTOWY NA MAYWEATHERA

Jednocześnie Sanchez zapewnia, że nie lekceważy doświadczonego Meksykanina, który ma na koncie przeszło dwa razy więcej zawodowych walk niż "GGG".

- Od czasu porażki z Kellym Pavlikiem Rubio poczynił postępy. Walczy z lepszymi rywalami, dzięki czemu dojrzał. Przeboksował pełny dystans z Chavezem, przetrwał natarcie Lemieux i sam go zastopował. Lepiej dzisiaj rozumie boks, jest starszy, ale też bardziej doświadczony. Ciągle ma czym przyłożyć, o czym najlepiej świadczy bilans jego walk – powiedział.

Pojedynek Gołowkin-Rubio odbędzie się 18 października w kalifornijskim Carson. Jego stawką będą pasy WBA Super, IBO i tymczasowy WBC w kategorii średniej.