Archiwum wiadomości z dnia: 2014-10-02

 


POGROMCA KUZIEMSKIEGO DLA FONFARY

Stary znajomy Mateusza Masternaka, jego sparingpartner sprzed kilku miesięcy - Doudou Ngumbu (33-5, 12 KO), będzie ostatecznie rywalem Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO) podczas gali w Chicago, do jakiej dojdzie 1 listopada. Tym występem Polski Książę rozpocznie współpracę z potężnym Alem Haymonem.


KADECI W FINALE GWARDYJSKICH MP 2014 BUSKO-ZDRÓJ

IV Otwarte Gwardyjskie Mistrzostwa Polski (19-21.09.2014) Busko-Zdrój. Na uwagę zasługuje dobrze prognozujący zawodnik gospodarzy Maciej Kielar, który już w drugiej rundzie odesłał do narożnika Filipa Tkaczyka z Hetmana Białystok, a przecież ten klub przyjechał tu walczyć o palmę pierwszeństwa, a oddaje punkt za punktem. Emocjonująca rywalizacja klubowa potrwa do ostatniego gongu. Pozostałe pojedynki kadetów w rozwinięciu.
AGBEKO BĄDŹ WAKE RYWALEM DLA QUIGGA

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Scott Quigg (29-0-2, 22 KO) do obrony tytułu mistrza świata kategorii super koguciej federacji WBA podejdzie 22 listopada w Liverpoolu podczas gali Cleverly vs Bellew II. Nazwisko challengera ma zostać przedstawione w ciągu najbliższych dni, ale jest już dwóch poważnych kandydatów do tego miana.


KHAN: MAYWEATHER MNIE POTRZEBUJE

Amir Khan (29-3, 19 KO) ma nadzieję, że będzie kolejnym rywalem Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO). Brytyjczyk przekonuje, że zyska na tym nie tylko on, otrzymując wypłatę życia, ale i Amerykanin, który nie notuje ostatnio tak wysokich wyników sprzedaży pay-per-view, jak to miało miejsce w przeszłości.GWARDZISTKI NA FINALE MP 2014 BUSKO-ZDRÓJ

W finale IV Otwartych Gwardyjskich Mistrzostw Polski (19-21.09.2014) Busko-Zdrój, w kategorii kadet zobaczyliśmy również zmagania gwardzistek: Aleksandra Jakubowska (Skalnik Wiśniówka) - Joanna Kmieciak (Ring Busko). Zapraszamy do obejrzenia pojedynku dziewcząt, których determinacja i zawziętość budziła podziw i uznanie w oczach kibiców.


PROMOTOR FONFARY: DOSKONAŁA WALKA NA POWRÓT

- To walka dla podtrzymania aktywności, a przy okazji okazja do dobrego zarobku - uważa Leon Margules, promotor Andrzeja Fonfary (25-3, 15 KO), odnosząc się do szczegółów powrotu naszego pretendenta do mistrzostwa świata wagi półciężkiej. Przypomnijmy, iż Polak 1 listopada podczas gali w Chicago transmitowanej przez stację Showtime skrzyżuje rękawice z Doudou Ngumbu (33-5, 12 KO).


FLOYD MAYWEATHER JR ODWIEDZIŁ MOSKWĘ

To był tydzień wielkiego boksu w stolicy Rosji. W sobotę gala w Pałacu Sportu zakończyła się pełnym sukcesem gospodarzy, którzy opuścili ją z dwoma pasami mistrzowskimi w wadze junior ciężkiej, a w środę Moskwę odwiedził sam Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO).

KARINA KOPIŃSKA: POKAŻEMY DOBRY BOKS

Karina Kopińska (4-8, 1 KO) po raz kolejny w swojej karierze stanie do walki z bardzo wymagającą rywalką, jaką tym razem będzie Ewa Piątkowska (4-0, 3 KO). Jednak zawodniczka z grupy Silesia Boxing ma za sobą duże doświadczenie wyniesione z wyjazdowych walk w Europie i z pewnością podyktuje faworyzowanej rywalce trudne warunki w ringu. Kopińska w rozmowie z naszym serwisem zapowiada dobry boks.