WILDER ZACZYNA SIĘ NIECIERPLIWIĆ

Redakcja, Informacja własna

2014-09-30

Rano informowaliśmy Was o kolejnym "przebukowaniu" terminu przetargu na walkę Deontay Wildera (32-0, 32 KO) z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC Bermane'em Stiverne'em (24-1-1, 21 KO). Obowiązkowy pretendent z ramienia organizacji powoli traci cierpliwość i chce podania szybko terminu potyczki.

W myśl nowych postanowień przetarg przełożono z jutra na 6 października. Do gry ma włączyć się jednak kilka innych podmiotów niż tylko promotorzy obu stron. W kuluarach mówi się, że również stajnia Roc Nation Sports należąca do rapera Jaya-Z przystąpi do "walki o walkę". Ostatniemu medaliście olimpijskiemu jest już obojętne kto to wszystko zorganizuje, tylko chce już poznać konkrety by rozpocząć przygotowania.

"Bermane, niech twój promotor Don King wyznaczy w końcu datę i miejsce naszego spotkania, żebyśmy nareszcie mogli rozpocząć te przedstawienie. Dlaczego King zawsze jest taki trudny w negocjacjach i bojaźliwy?" - napisał Wilder na jednym z portali społecznościowych. Przypomnijmy, iż amerykański król nokautu nabył prawa oficjalnego challengera w połowie marca, nokautując błyskawicznie Malika Scotta.