KIRKLAND ODRZUCIŁ OFERTY WALKI Z ROSADO

Wygląda na to, że Jamesowi Kirklandowi (32-1, 28 KO), który od 2012 roku stoczył zaledwie dwa pojedynki, nie spieszy się do powrotu na ring. Mocno bijący pięściarz wagi junior średniej otrzymał w ostatnim czasie dwie oferty walki z Gabrielem Rosado (21-8, 13 KO) - i obie odrzucił.

Pierwsza propozycja zakładała występ 8 listopada na gali Hopkins vs Kowaliow, za który Amerykanin miał otrzymać rekordową wypłatę wynoszącą 270 tysięcy dolarów. Wszystko było już ustalone, a boksujący w kategorii średniej Rosado zgodził się nawet zejść do umownego limitu 157 funtów. Nagle Kirkland stwierdził jednak, że osiem tygodni to dla niego zbyt mało czasu na przygotowania.

Telewizja HBO wciąż była zainteresowana tym pojedynkiem i postanowiła pójść 30-letniemu pięściarzowi na rękę - zaproponowała, że umieści jego i Rosado na swojej grudniowej karcie. Wtedy Kirkland oznajmił, że nie satysfakcjonują go pieniądze.

Jest to już kolejny przypadek, kiedy "Mandingo Warrior" odrzuca ciekawą ofertę i wstrzymuje swoją efektownie się niegdyś rozwijającą karierę. Przed dwoma laty wycofał się nawet z walki z Saulem Alvarezem (44-1-1, 32 KO), w której miał zastąpić Paula Williamsa.

- I znowu się zaczęło. Dostał bardzo rozsądną propozycję, stanął przed wielką szansą. Powiedziałem mu, że musi wygrywać z pięściarzami pokroju Rosado, aby otrzymać walkę o mistrzostwo świata. Jestem bardzo zawiedziony jego zachowaniem. Miał zarobić największe pieniądze w swojej karierze za starcie z kimś, kto przegrał trzy ze swoich ostatnich czterech walk – żali się doradca pięściarza Michael Miller.

Niechęć Kirklanda do walki to dobra wiadomość dla Luis Carlosa Abregu (36-1, 29 KO) i Sadama Alego (20-0, 12 KO). Pięściarze ci prawdopodobnie zaboksują ze sobą podczas listopadowej gali – i to tuż przed główną walką wieczoru pomiędzy Hopkinsem a Kowaliowem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: krzysiobokser
Data: 24-09-2014 13:11:31 
Kirkland i Rosado - znakomite zestawienie i recepta na widowiskowe przedstawienie ringowe jakiego nam nigdy nie byłby w stanie zapewnić nam tak znakomity technik jak chociażby Lara czy nawet Trout.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 24-09-2014 13:51:28 
Rosado dał ostatnio zajebistą walkę z Verą, polecam! Szkoda tylko, że nie wlicza mu się do rekordu :P
 Autor komentarza: ghost
Data: 24-09-2014 14:59:06 
Teraz to już sam nie rozumiem. Myślałem, że wqrvił się, bo to z Rosado zrobili wielką gwiazdę, a jego chcą zbyć ochłapami. Z tego co widzę, rzecz się ma inaczej.
Nie rozumiem.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... pieniądze - pewnie tu jakiś problem.

PS No, nie słyszałem, żeby gdzieś się skumplował z naszym Wachem... :-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.