MASTERNAK STAWIA NA WŁODARCZYKA, KOŁODZIEJOWI ŻYCZY JAK NAJLEPIEJ

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-09-23

W najbliższą sobotę aż trzech Polaków występujących w limicie kategorii junior ciężkiej i należących do światowej czołówki stoczy swoje walki. Jednym z nich będzie Mateusz Masternak (32-2, 23 KO), który w Kilonii zmierzy się z Gaborem Halaszem (35-15, 15 KO). Wrocławianin będzie miał łatwiejsze zadanie niż dwaj jego rodacy, ale widzi również dla nich szansę.

W Moskwie rywalem Pawła Kołodzieja (33-0, 18 KO) będzie mistrz świata federacji WBA, znany z nokautującego ciosu Denis Lebiediew (25-2, 19 KO). Z kolei Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) przystąpi do obrony pasa organizacji WBC mając za przeciwnika Grigorija Drozda (38-1, 27 KO), który notabene odebrał "Masterowi" tytuł mistrza Europy. Jaki przebieg tych walka wyobraża sobie Mateusz? Oczywiście więcej atutów widzi po stronie "Diablo" niż "Harnasia".

- Miałem dobre momenty w tamtej walce z Drozdem, jednak zabrakło mi doświadczenia, a Krzysiek ma go akurat dużo. W mojej ocenie to on jest faworytem i wierzę w jego sukces oraz wygraną. Inna sprawa, że przekonałem się na własnej skórze o umiejętnościach Rosjanina. Jest ruchliwy, mobilny i dobry technicznie. Z pewnością nie będzie to dla Włodarczyka łatwa przeprawa, lecz moim zdaniem w końcu przełamie rywala, mocno trafi i zwycięży przed czasem - powiedział Masternak o walce Włodarczyka.

- Niestety Paweł nie jest faworytem, w moim notowaniu również. Z drugiej strony przed nim życiowa szansa, a w takich okolicznościach niektórzy zawodnicy wspinają się na poziom, na jakim nigdy wcześniej nie byli i być może takim pięściarzem okaże się również Kołodziej. Tego mu życzę, choć moim faworytem pozostaje Lebiediew - dodał wrocławianin.