THABISO MCHUNU: CHCĘ WŁODARCZYKA I JEGO PAS WBC

Redakcja, Ring Magazine

2014-09-18

Thabiso Mchunu (16-1, 11 KO) w najbliższą sobotę stoczy w Mashantucket pojedynek na antenie państwowej stacji NBC Sports Network, mając za rywala Garretta Wilsona (13-7-1, 7 KO). Stawką tej potyczki będzie należący do pięściarza z RPA pas mistrza Ameryki Północnej, ale on już sięga myślami w przyszłość. Jego celem jest mistrzostwo świata i nasz jedyny aktualnie champion - Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO).

"Diablo" z Piaseczna tydzień później - czyli 27 września w Moskwie, podejdzie do siódmej obrony tytułu federacji WBC kategorii junior ciężkiej, mając za pretendenta Grigorija Drozda (38-1, 27 KO), pogromcę innego Polaka, Mateusza Masternaka. Jeśli obaj wygrają swoje walki, Mchunu chętnie skonfrontowałby się z Krzyśkiem w przyszłym roku.

- Marzy mi się spotkanie z tym Polakiem zasiadającym na tronie WBC, bo to jedyny pas o jakim myślę. Chcę walki z Włodarczykiem - deklaruje niebezpieczny Thabiso, mający już na rozkładzie między innymi doskonałego Eddiego Chambersa.

- Jestem niewygodny dla rywali, ponieważ poza siłą ciosu robię w ringu rzeczy inaczej niż wszyscy. Potrafię na przykład nastawić się na kontrę, a wtedy przeciwnicy wiedzą już, że czeka ich bardzo długa noc. Kiedy potrzeba mocno uderzyć, potrafię zaatakować i mocno uderzyć. Trudno jest więc porównać mnie do innych pięściarzy w tym limicie i dlatego też nikt nie chce ze mną walczyć - kontynuował Mchunu, dodają kilka słów o najbliższym występie.

- Wilson schodzi w dół z wagi ciężkiej i będzie to dla niego trudny pojedynek. Nie spotka już na swojej drodze leniwego zawodnika, zadającego kilka ciosów na rundę, w dodatku wolnego. Czeka go trudny czas. Zamierzam wygrać efektownie, bo tym występem chcę sobie zapewnić walkę o mistrzostwo świata. Przyglądałem się długo wszystkim panującym obecnie mistrzom świata kategorii cruiser i żaden z nich nie jest lepszy ode mnie. Mogę pokonać wszystkich, lecz najpierw chcę pasa WBC i spotkania z Włodarczykiem - zakończył wysoko notowany (WBC #2, IBF #7, WBO #10) w rankingach 26-letni Mchunu.