JONES JR: FLOYD WYGRA, MIĘDZY NIMI NIE MA PORÓWNANIA

Redakcja, behindthegloves.com

2014-09-13

Najlepszy niegdyś pięściarz świata Roy Jones Jr (58-8, 41 KO) nie daje Marcosowi Maidanie (35-4, 31 KO) szans w rewanżowym starciu z Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO). Amerykanin twierdzi, że walka, która nadchodzącej nocy odbędzie się w Las Vegas, oddzieli pięściarza dobrego od doskonałego.

- Floyd zaboksuje teraz jeszcze lepiej niż ostatnio. To bardzo mądry zawodnik, jeden z najlepszych w historii, szczególnie pod względem defensywy. Maidana nie jest aż tak dobry w ataku, aby móc złamać obronę Floyda. Poza tym ludzie zapominają, że Mayweather jest też bardzo dobry w ofensywie. W pierwszej walce pokazał głównie znakomitą obronę – teraz pokaże i ją, i atak. To będzie długi wieczór dla Maidany – twierdzi 45-latek.

Zobacz: HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ

Sam Mayweather również zapowiada lepszy występ. W maju wygrał na punkty, choć rywal zdołał uszczknąć więcej rund, niż można było przypuszczać, przez co niektórzy widzieli w nim nawet zwycięzcę. Tym razem Mayweather nie chce nikomu pozostawić wątpliwości i zapowiada zwycięstwo przez nokaut.

- To słuszne podejście. Mógł to zrobić już w pierwszej walce. Wtedy jednak pokazał Maidanie, jak dobrze potrafi walczyć na jego warunkach. Teraz pokaże mu, co może zrobić na swoich warunkach. A to oznacza, że może go znokautować. Nie jest to wcale równoznaczne z tym, że się otworzy. Tak doskonały bokser nigdy nie jest odsłonięty wystarczająco długo, aby bokser przeciętny mógł go trafić. Maidana jest dobry, ma wielkie serce, bardzo go lubię. Nie można jednak porównywać jego umiejętności z umiejętnościami Floyda – mówi Jones Jr.

Transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 2:00.