GARCIA: MOŻEMY WYGRAĆ NA PUNKTY

Redakcja, iFL TV

2014-09-13

Wielu obserwatorów twierdzi, że jeżeli Marcos Maidana (35-4, 31 KO) pokona w nocy Floyda Mayweathera Jr. (46-0, 26 KO), to tylko przez nokaut. Trener Argentyńczyka Robert Garcia zapewnia jednak, że równie możliwe jest zwycięstwo na dystansie dwunastu rund.

- Już pierwszą walkę prawie wygraliśmy. Sporo osób było tego zdania, my również sądzimy, że zwyciężyliśmy. Do rewanżu w każdym razie przystępujemy jeszcze bardziej pewni siebie. Teraz Marcos już wie, że Mayweather nie może go zranić; że nie jest tak szybki, jak się wszystkim wydaje. Nie sądzę, aby musiał wygrać przez nokaut. Zwycięstwo na punkty również wchodzi w grę. Na pewno jednak będziemy dążyć do nokautu – stwierdził szkoleniowiec.

Zobacz: FLOYD BĘDZIE UCIEKAĆ

Gdyby Maidanie udało się sprawić sensację, doszłoby prawdopodobnie do trzeciej potyczki z Mayweatherem. Niezależnie jednak od wyniku, jaki padnie nadchodzącej nocy, Garcia przyznaje, że chętnie wybrałby się też do Anglii, gdzie jego podopieczny mógłby zaboksować z Amirem Khanem (29-3, 19 KO). "Chino" po dramatycznej walce przegrał z Brytyjczykiem w 2010 roku.

- Rewanż z Khanem byłby wspaniały. To zadanie dla promotorów i menedżerów. Ja z wielką chęcią poleciałbym do Anglii – powiedział.

Transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 2:00.