KEITH THURMAN CZEKA NA MAYWEATHERA

Redakcja, fighthype.com

2014-09-13

W razie zanotowania nadchodzącej nocy kolejnego zwycięstwa Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) nie będzie musiał długo szukać kolejnego rywala. Gotowość do walki z Amerykaninem zgłasza już tymczasowy mistrz WBA w wadze półśredniej Keith Thurman (23-0, 21 KO).

- Mam pas interim, jestem obowiązkowym pretendentem, gdyby nie polityka, gdyby to ode mnie zależało, w kolejnej walce boksowałbym z Mayweatherem. Zajmuję pierwsze miejsce w rankingu. Nawet podczas ważenia powiedziano, że Maidana jest drugi. Jeżeli mógłbym dostać to, czego chcę, walczyłbym z Floydem. Udowodniłbym moje umiejętności naprzeciwko rzekomego TBE – powiedział 25-letni Amerykanin.

Zobacz: FLOYD POBIJE REKORD MARCIANO?

Słynący z mocnego uderzenia "One Time" nie po raz pierwszy wyraża chęć stoczenia walki ze starszym rodakiem. Za kilkanaście godzin zasiądzie w MGM Grand, aby z bliska przyglądać się jego poczynaniom w walce z Marcosem Maidaną (35-4, 31 KO). Thurman ma rady dla obu zawodników.

- Maidana musi być trochę bardziej cierpliwy, nie marnować tyle energii. W pierwszej walce równie dobrze mógł wygrywać rundy zadając znacznie mniej ciosów. Floyd był po prostu nieaktywny. Jeżeli zaś chodzi o Mayweathera, powinien więcej pracować na nogach, frustrować rywala, pokazać, jaka jest różnica pomiędzy nimi. Pierwsza walka była zbyt wyrównana – stwierdził.

Transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 2:00.