ROACH TRENEREM LUCIANA BUTE

Redakcja, ringtv.com

2014-09-12

Były mistrz wagi super średniej Lucian Bute (31-2, 24 KO) potwierdził, że do kolejnej walki przygotuje go Freddie Roach. Amerykanin zastąpił na stanowisku trenera Rumuna zwolnionego kilka miesięcy temu Stephena Larouche'a.

- Praca ze szkoleniowcem o renomie Roacha to dla mnie zaszczyt. Dam z siebie wszystko, aby w dobrym stylu wrócić na ring – oznajmił 34-letni zawodnik.

Z zatrudnienia Roacha, opiekuna czołowych gwiazd boksu – Manny’ego Pacquiao i Miguela Cotto, cieszy się też Jean Bedard z promującej Bute grupy Interbox.

- Szukaliśmy trenera przez kilka miesięcy, Roach wydał nam się najbardziej odpowiednią osobą do tej pracy. Bardzo entuzjastycznie spoglądam w przyszłość. Lucian wciąż ma przed sobą kilka wspaniałych lat w ringu – stwierdził.

Bute wróci między liny 6 grudnia podczas gali w Bell Centre w Montrealu. Do występu tego będzie się przygotowywać na Filipinach, gdzie Roach szykuje do kolejnej walki Pacquiao. Na dwa tygodnie przed powrotem Bute, 22 listopada, "Pacman" zmierzy się w Makau z Chrisem Algierim.