MAYWEATHER ZAPOWIADA NOKAUT W REWANŻU

Redakcja, Informacja prasowa

2014-09-12

Pierwsza walka Floyda Mayweathera (46-0, 26 KO) z Marcosem Maidaną (35-4, 31 KO) była lepsza niż ktokolwiek mógł przypuszczać. "El Chino" zasłużył na rewanż i w niedzielę nad ranem dostanie drugą szansę. - Będę dążył do nokautu - otrzega jednak zmotywowany "Money", który czuje się urażony opiniami, że w maju Argentyńczyk zasłużył na zwycięstwo.

- Mam za sobą niesamowity obóz przygotowawczy, naprawdę niewiarygodny. Czuję się dużo silniejszy niż poprzednio. Wiem, że zbliżam się do czterdziestki, ale wciąż sobie radzę. Chcę wyjść do ringu i dać show. Pierwsza walka była interesująca i miejmy nadzieję, że druga będzie jeszcze lepsza - mówi 37-letni Mayweather.

Zobacz też: MAYWEATHER LEPSZY OD PACQUIAO

Stawką pojedynku będą należące do Amerykanina tytuły mistrzowskie WBA Super oraz WBC w wagach półśredniej i junior średniej, ale zakontraktowany limit (podobnie jak w pierwszej walce) to 147 funtów.

Mayweather czuje, że musi coś udowodnić kibicom i samemu sobie, dlatego zapowiada całkowitą dominację i pewną wygraną, najlepiej przez nokaut. Wygrać z Maidaną przed czasem nie będzie jednak łatwo. Kilku mocno bijących zawodników zdołało już zamroczyć Argentyńczyka i nawet rzucić go na deski, ale nikomu nie udało się go wykończyć. Żaden nie bił jednak tak celnie jak król P4P i PPV.

Zobacz też: MAIDANA: FLOYD BĘDZIE UCIEKAŁ

- Maidana zawsze jest w formie. Oczywiście, że zasługuje na rewanż. Zyskał moje uznanie. Jestem prawdziwym mistrzem, a prawdziwi mistrzowie nigdy nie unikają wyzwań. Potrzebuję nokautu i będę do niego dążył. Chcę coś udowodnić, robię to dla siebie - kończy "Money".

Transmisję na żywo z gali Mayweather - Maidana II: The Mayhem przeprowadzi stacja Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 2:00. Wszystkich kibiców boksu zawodowego zapraszamy też na Bokser.org, gdzie przeprowadzi pełną relację z imprezy i jak zwykle udostępnimy temat "Waszym zdaniem...", w którym będzie można na bieżąco wymieniać się opiniami i komentować przebieg gali w Las Vegas.