KOROBOW JEDNAK ZMIERZY SIĘ Z ANDRADE!

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom to wcale nie Billy Joe Saunders stanie naprzeciw Matta Korobowa (24-0, 14 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO wagi średniej.

Jeszcze bardziej zaskakująca wydaje się wiadomość, że do starcia z Rosjaninem przez władze WBO został wyznaczony aktualny champion kategorii junior średniej - Demetrius Andrade (21-0, 14 KO). Obie strony mają teraz piętnaście dni na dojście do porozumienia. W przeciwnym razie o wszystkim zadecyduje przetarg.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pasa zrzekł się Peter Quillin, rezygnując z wypłaty blisko półtora miliona dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BeyrootPl
Data: 11-09-2014 07:43:55 
Aaaaaaaaaaaaaaaa Kozak Opcja!

Myślę, że jednak Demetrius. Korobow nie błyszczy na zawodowstwie, choć z amatorki go nie kojarze :(

Moze GGG wkoncu doczeka się unifikacji :]
 Autor komentarza: ghost
Data: 11-09-2014 07:46:28 
Nie rozumiem. Jak junior średni Andrade może być wyznaczony do walki ze średnim Korobowem? A sam chyba nie przeszedł kategorię wyżej.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 11-09-2014 07:54:16 
Autor komentarza: BeyrootPlData: 11-09-2014 07:43:55
Aaaaaaaaaaaaaaaa Kozak Opcja!

*
*
*

Rzeczywiście bardzo ciekawe zestawienie. Andrade to bardzo duży LMW i jeśli chodzi o przejście do średniej to nie powinno się to na nim zbytnio negatywnie odbić, tym bardziej że w wielu swoich poprzednich walkach z limitem 154 miał już problem. Dodatkowo jego boks nie jest oparty na sile ciosu czy czystej fizyczności (choć ta w 154 naturalnie mu pomagała), a na szybkości, technice i oszukiwaniu rywala, to bardzo wszechstronny bokser. Tak więc razem z pójściem w górę nie powinien odczuć zbytniego przeskoku, a jego szybkość powinna procentować. Z drugiej strony Korobow to naprawdę duży potencjał i ostatnie walki raczej nie pokazały tego na co go stać. Ta walka wyłoni kolejnego mocnego kandydata na walkę z Gołowkinem, kto wie czy nie najtrudniejszego. Zdecydowanie "must see fight".

WBC ma chyba w regulaminie zapis, że mistrz z niższej wagi przechodząc w górę może uzyskać od razu status obowiązkowego pretendenta (mówiło się swojego czasu o możliwym pojedynku Włodarczyk - V.Kliczko). Nie jestem pewien czy taki przepis ma WBO, ale jak widać to wykorzystali.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 11-09-2014 07:58:10 
Autor komentarza: ghostData: 11-09-2014 07:46:28
Nie rozumiem. Jak junior średni Andrade może być wyznaczony do walki ze średnim Korobowem? A sam chyba nie przeszedł kategorię wyżej.

*
*
*

Andrade jest mocno promowany przez HBO, Korobow ostatnią walkę stoczył na HBO. Po tym jak odmówił Quillin wiadomym zatem było, że to HBO pokaże walkę Korobowa o ten pas. Billy Joe Saunders wydał się telewizji zbyt anonimowy i zapewne zapytali Andrade czy chce walczyć. Jak widać chce, a federacja prawdopodobnie skorzystała z tego zapisu, że mistrz niższej kategorii idąc w górę może stać się obowiązkowym pretendentem dla mistrza dzierżącego pas wyżej.
 Autor komentarza: Blancos
Data: 11-09-2014 08:32:50 
@NietrzezwyTomasz

Gdybyś miał postawić kasę na jednego z nich, to na którego? Powiem szczerze, że obydwu znam raczej średnio a widzę, że walka zapowiada się świetnie. Chciałbym coś grosza postawić.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 11-09-2014 08:35:33 
NT.
masz racje, Andrade ma klopoty z limitem, do tego jest duzy i srednia dla niego jest na pewno lepsza niz 154 lbs. Pojedynek ciekay, Korobov w ostatniej walce nie blyszczal, byl bardzo dobrym amatorem ale na zawodowstwie sie nie realizuje. Walka ciekawa, moim zdaniem wygra jednak luzniejszy Andrade choc Matta lekcewazyc nie mozna, ani do malych ani do slabych srednich nie nalezy do tego posiada wysokie umiejetnosci i jak sie otworzy to moze byc switna walka.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 11-09-2014 08:53:47 
Autor komentarza: BlancosData: 11-09-2014 08:32:50
Gdybyś miał postawić kasę na jednego z nich, to na którego? Powiem szczerze, że obydwu znam raczej średnio a widzę, że walka zapowiada się świetnie. Chciałbym coś grosza postawić.

*
*
*

Naprawdę ciężko tu o jakiś sensowny typ, który nie będzie zwykłym strzałem, bo niestety mamy w tej walce sporo znaków zapytania. Andrade wydaje się dużo większym naturalnym talentem do boksu, z drugiej strony mamy świetnie (po europejsku) ułożonego technicznie Korobowa. Mamy boksera niemal kompletnego, który potrafi w ringu wszystko, natomiast jest do "złapania" i zranienia co pokazał Martyrosian. Korobow z kolei walczy jak na razie "oszczędnie" biorąc pod uwagę jego potencjał, ale niektóre przybłyski z walki z Edwardsem (który złapał na zimno i skończył Jacka) czy Uzcategui pokazują, że to nie wszystko na co go stać. Mam dziwne przekonanie, że przy odpowiednich okolicznościach (pas + przeciwnik światowej klasy) Matt właściwie się zmotywuje. Andrade będzie musiał zawalczyć bardzo mądrą i zdyscyplinowaną walkę, bo mimo świetnych warunków to dużo czasu spędza w półdystansie gdzie może zostać złapany ciosem, którego nie zobaczy. Postawiłbym na Andarde głównie ze względu na jego wszechstronność, ale to nie jest żaden pewniak.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-09-2014 09:05:33 
Zestawienie świetne, aczkolwiek można mieć zastrzeżenia do faktu, że główną rolę w ustaleniu uczestników walki prawdopodobnie odegrała telewizja. W tym przypadku kibice na tym skorzystają, ale w następnym mogą wypchnąć jakiegoś sztucznie wypromowanego ogóra, jak już nieraz się zdarzało.

Co do rezultatu, to stawiałbym na Korobowa. Andrade to wielki talent, ale na moje oko na dziś za słaby fizycznie na średnią. Nawet w junior średniej był wyraźnie słabszy od Martirosyana i wygrał tylko dzięki technice. Korobow ma czym przyłożyć i będzie to trudny test dla szczęki Andrade.
 Autor komentarza: ghost
Data: 11-09-2014 09:35:16 
BlancosData: 11-09-2014 08:32:50
@NietrzezwyTomasz

"Gdybyś miał postawić kasę na jednego z nich, to na którego? Powiem szczerze, że obydwu znam raczej średnio a widzę, że walka zapowiada się świetnie. Chciałbym coś grosza postawić."

Postawiłbym na Andrade. To bardzo szybki, sprytny bokser, wątpię, żeby Ruskowi udało się go znokautować.

Na punkty krzywdy Andrade w USA nie zrobią.

Poa tym Korobow chyba był jednak nieco przereklamowany.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 11-09-2014 12:52:04 
Andrade tko albo ud
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.