TRENER BRONERA PRZECIWNY WALCE Z MATTHYSSE

Adrien Broner (29-1, 22 KO) chętnie zmierzy się w kolejnym pojedynku z Lucasem Martinem Matthysse (36-3, 34 KO), ale do pomysłu tego nie jest przekonany trener Amerykanina. - Mamy jeszcze na to czas - mówi.

Broner i Matthysse boksowali w miniony weekend na gali w Cincinnati. Już wcześniej mówiono o ich walce, a po ostatnich zwycięstwach spekulacje się nasiliły. Podsycili je sami pięściarze, którzy wyrazili gotowość do konfrontacji. Opiekujący się młodym Amerykaninem Mike Stafford ma jednak wątpliwości.

- Wolałbym, aby najpierw Adrien zaboksował o tytuł, a dopiero potem z Matthysse. Obaj są zawodnikami Ala Haymona, co oznacza, że mamy mnóstwo czasu na to, aby doprowadzić do walki. Matthysse nigdzie się przecież nie wybiera – stwierdził szkoleniowiec.

Zobacz: BRONER CHCE MATTHYSSE

Stafford dobrze pamięta, jak wyglądała ostatnia walka Bronera z puncherem z Argentyny. W grudniu ubiegłego roku "Problem" był dwukrotnie liczony i przegrał na punkty z Marcosem Maidaną (35-4, 31 KO). Trener woli, aby jego podopieczny nabrał jeszcze nieco doświadczenia – na przykład w walce z Chrisem Algierim (20-0, 8 KO), jeżeli ten przegra w listopadzie z Mannym Pacquiao (56-5-2, 38 ko). W przypadku spodziewanej porażki w batalii, która odbędzie się w wadze półśredniej, Algieri mógłby wrócić do junior półśredniej i w starciu z Bronerem bronić tytułu WBO.

- To byłoby coś. Może uda się zorganizować tę walkę. W przyszłym roku w świecie boksu wiele się zmieni, trudno tak naprawdę przewidzieć, co się stanie – stwierdził Stafford.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jaszczur799
Data: 10-09-2014 13:29:55 
już...kombinują...
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 10-09-2014 14:40:44 
To wiadomo że Lucas by go znokautował więc trener dobrze mówi.
 Autor komentarza: pinczorio
Data: 10-09-2014 15:01:59 
ten trener to chyba jedyna ogarnięta osoba w obozie Bronera :-)
 Autor komentarza: marcintst
Data: 10-09-2014 16:58:41 
e tam ten od czesania też wydaje się, że wie co robi.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 11-09-2014 12:59:20 
Lucas kończy ta walkę do 10 rundy bronek niech sie skupi na słabszych rywalach póki co bo jr średniej jego ciosy nie maja juz takiej wymowy. Szczękę ma twarda co pokazał z maidana ale wiele pracy przed nim zanim konfrontować sie chce z takimi gośćmi jak matthyse
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.