HAYE: JOSHUA MA WSZYSTKO BY ZOSTAĆ MISTRZEM, TYLKO BEZ POŚPIECHU

Nie często zdarza się, by David Haye (26-2, 24 KO) chwalił innego pięściarza, a już tym bardziej w swojej dywizji. Jednak były lider kategorii cruiser oraz mistrz świata wagi ciężkiej wróży sporą karierę swojemu rodakowi. I nic w sumie dziwnego, bo Anthony Joshua (7-0, 7 KO) to przecież aktualny mistrz olimpijski.

Blisko dwumetrowy Anglik, zbudowany niczym gladiator, z wielkimi bicepsami i bez grama tłuszczu, kolejny pojedynek stoczy już w najbliższą sobotę. Jego przeciwnikiem na ringu w Manchesterze będzie twardy i doświadczony Konstantin Airich (21-9-2, 17 KO). Zdaniem "Hayemakera" kariera jego młodszego kolegi po fachu rozwija się wzorcowo, tylko odradza jego obozowi nadmierny pośpiech.

- Joshua ma wszystko by w przyszłości zostać mistrzem świata. Odpowiednie warunki fizyczne, doświadczenie z ringów olimpijskich, a Airich w ósmej walce to naprawdę solidny test. To przecież facet, który spotykał się z czołowymi zawodnikami w Europie, a niektórym potrafił przysporzyć nawet trochę problemów. Na Anthony'ego będzie jednak zbyt mały i wszystko powinno się skończyć przed upływem czwartej rundy. Niech Joshua spokojnie podnosi swoje umiejętności na kolejnych obozach i sparingach. Bo jeśli wkroczy się pewnego dnia na ten najwyższy pułap, to już nie można potem zejść niżej. A wtedy każda walka jest trudna. On wciąż jest jeszcze młody i nie powinien za bardzo się spieszyć. Najlepszą opcją dla niego byłyby sparingi z najlepszymi na świecie, tak jak niedawno z Władimirem Kliczko. Kto wie, być może już teraz mógłby pokonać takich zawodników jak Fury, Chisora bądź Price, ale nie o to przecież chodzi. W tej chwili potrzebuje sparować z czołówką i walczyć trochę więcej rund - stwierdził Haye, który prawdopodobnie wkrótce podpisze kontrakt z Alem Haymonem i wznowi po długiej rehabilitacji barku karierę już na terenie USA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: djpioter
Data: 10-09-2014 01:44:17 
Zdecydowanie więcej ciekawych fragmentów z tego wywiadu z Davidem w Las Vegas prócz tego powyżej.A fryzurka i zarost szałowe hi hi...
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 10-09-2014 01:54:21 
Kuzwa niezla fryzura powinien w niej wychodzic do ringu i w kaftanie bezpieczenstwa :)
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 10-09-2014 02:01:33 
W tej fryzurze wygląda jak 50 letni kloszard ,,
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 10-09-2014 08:02:50 
Wygląda jak zjarany jamajczyk - doktor ziółko :)
 Autor komentarza: BOXER
Data: 10-09-2014 08:51:11 
Jeszcze mu do tej fryzury brakuje wózek z biedronki napakowany śmieciami
 Autor komentarza: przemyto
Data: 10-09-2014 09:29:05 
Panowie wy tu bzdurach, jajk Haye wygląda, zamiast zastanowic sie co człowiek chce powiedziec. Wydaje mi się ze za wczesnie wyrokowac czy Joshua bedzie wielkim mistrzem. Oczywiscie mlody Anglik ma bardzo dobre warunki fizyczne, sa podobienstwa do Kliczki, ale przypuszczam, ze gdyby stanal oko w oko z takimi wyjadaczami jak Chisora a tym bardziej Fury to w bolesny sposob przebudzilby sie z pieknego snu. Najlepszym wyjsciem bedzie powolne zdobywanie doswiadczenia, sparingi z czolowka, a za pare lat moze probowac. Ale dzien dzisiejszy przypuszczam, ze walka z Airichem nie bedzie wcale taka latwa.
 Autor komentarza: ghost
Data: 11-09-2014 08:41:20 
Airich to nikt - do jednej bramki.

Co do Joshuy, to jeszcze niewiele wiemy o jego odporności na ciosy, a to bardzo ważne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.