Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-28

 


KATSIDIS I CAMPBELL NA GALI W HULL

Michael Katisids (30-6, 24 KO) kontynuuje pogoń za czołówką wagi lekkiej. W trzeciej walce od czasu tegorocznego powrotu na ring Australijczyk zmierzy się 25 października w Hull z Tommym Coyle'em (19-2, 8 KO). Stawką pojedynku będzie pas IBF International.


POLSKIE PIĘŚCIARKI TRENUJĄ W GLOBAL BOXING

Mariusz Kołodziej z Global Boxing kontynuuje swoją działalność polegającą na wspieraniu polskiego boksu. Opieką Fundacji Global Boxing objęty został klub Tarnowska Szkółka Bokserska i już po raz drugi szkoleniowiec z Tarnowa Aleksander Maciejowski skorzystał z zaproszenia do USA, gdzie zabrał na trzytygodniowy obóz treningowy Justynę Walaś i Laurę Grzyb (razem na zdjęciu).

WIDEO: MACIEJ SULĘCKI I JEGO WALKA Z CIENIEM

Maciej Sulęcki (18-0, 3 KO) podczas zaplanowanej na 19 września gali w Radomiu wyjdzie do ringu naprzeciw Samy'ego Anouche (15-2-1, 13 KO) z Francji. Zobaczcie "walkę z cieniem" w wykonaniu naszego prospekta kategorii super średniej, który wciąż czeka na "klepnięcie" walki z Grzegorzem Proksą (29-3, 21 KO) podczas listopadowej gali Polsat Boxing Night.


MARGULES O WALKACH DIRRELLA I MARTIROSYANA

Po kolejnej długiej przerwie Andre Dirrell (22-1, 15 KO) powrócił udanie do gry na początku miesiąca. Jeśli zaś Jermain Taylor przebrnie przez swoje kłopoty osobiste i stanie do walki z Samem Solimanem 8 października, brązowy medalista olimpijski z Aten i niedoszły mistrz świata stoczy drugi pojedynek w tak krótkim czasie, co nie zdarzyło się mu już od ponad pięciu lat.
MAIDANA: BĘDĘ GO GONIŁ

Na dwa tygodnie przed wielkim rewanżem Marcos Rene Maidana (35-4, 31 KO) podgrzewa atmosferę i atakuje werbalni Floyda Mayweathera Jr (46-0, 26 KO). Czy to prawdziwa niechęć, czy też tylko próba zwiększenia zainteresowania pojedynkiem, trudno powiedzieć, ale Argentyńczyk wydaje się być szczery w tym co mówi i robi.
JOHN MOLINA: MAŁO KTO BIJE TAK MOCNO JAK JA

John Molina (27-4, 22 KO) potwierdził w kwietniu krążące o nim opinie jako o jednym z najmocniej bijących zawodników na granicy wagi lekkiej i junior półśredniej. Co prawda to on poległ ostatecznie po ciosach Lucasa Matthysse, jednak na półmetku rozkrwawił Argentyńczykowi twarz i dwukrotnie doprowadził do liczenia. Już 13 września stanie przed innym trudnym zadaniem, mierząc się z Humberto Soto (64-8-2, 35 KO).


TAYLOR WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ

Jermain Taylor (32-4-1, 20 KO), zatrzymany we wtorek przez policję pod zarzutem przemocy w rodzinie i napaści z bronią w ręku, jest już na wolności. Za byłego mistrza świata wagi średniej wpłacono wynoszącą 25 tysięcy dolarów kaucję.