POLSKIE PIĘŚCIARKI TRENUJĄ W GLOBAL BOXING

Redakcja, Informacja własna, fot. Global Boxing

2014-08-28

Mariusz Kołodziej z Global Boxing kontynuuje swoją działalność polegającą na wspieraniu polskiego boksu. Opieką Fundacji Global Boxing w ubiegłym roku objęty został klub Tarnowska Szkółka Bokserska i już po raz drugi szkoleniowiec z Tarnowa Aleksander Maciejowski skorzystał z zaproszenia do USA, gdzie zabrał na trzytygodniowy obóz treningowy w gymie Global Boxing w North Bergen swoje dwie utalentowane podopieczne: Justynę Walaś i Laurę Grzyb.

Walaś to mistrzyni świata juniorek (dawniej kadetek), dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy, brązowa medalistka mistrzostw Unii Europejskiej oraz trzykrotna Mistrzyni Polski. Jest to dla niej już drugi pobyt w Global Boxing. Jej koleżanka reprezentująca klub BKS Jastrzębie Zdrój jest wielokrotną mistrzynią Polski juniorek, srebrną medalistką mistrzostw Europy i brązową medalistką mistrzostw Unii Europejskiej. Będzie to dla niej pierwsza wizyta w cenionym gymie Global Boxing. Obie zawodniczki rozpoczęły treningi kilka dni temu, doskonaląc swoje umiejętności m.in. pod okiem znanego profesjonalnego pięściarza Monte Barretta.

- Jesteśmy tu po raz drugi. To ciąg dalszy naszej współpracy i uprzejmości Pana Mariusza Kolodzieja i Fundacji Global Boxing, która wspiera Justynę. Tym razem towarzyszy nam Laura, która docelowo przygotowuje sie do MMP. Druga część sezonu dla Justyny nie będzie na pewno tak intensywana jak poprzednie półrocze. Jednak jestem w ciągłym kontakcie z trenerami kadry narodowej i na pewno będziemy chcieli aby Justyna w jakimś turnieju międzynarodowym wystartowała, dlatego nie próżnuje tutaj na treningach. Miłym zaskoczeniem było zaintersowanie nami ze strony Monty Barretta, który drugiego dnia pobytu przeprowadził z dziewczynami trening. Na pewno chcemy wykorzystać ten pobyt maksymalnie, aby dziewczyny miały kontakt zarówno z różnymi trenerami, jak i odbyły sparingi, które zaowocują później - powiedział w rozmowie z BOKSER.ORG trener Maciejowski.