KOWALIOW: POKONAM HOPKINSA I PRZEJDĘ DO HISTORII

Mistrz WBO w wadze półciężkiej Siergiej Kowaliow (25-0, 23 KO) jest przekonany, że 8 listopada odniesie zwycięstwo nad Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO). - To będzie historyczne osiągnięcie - zapowiada Rosjanin.

Długo oczekiwana walka unifikacyjna została oficjalnie potwierdzona w piątek. Dojdzie do niej w Atlantic City, mieście, w którym wielokrotnie boksował Amerykanin i w którym promotorzy Rosjanina od jakiegoś czasu próbują zbudować jego nazwisko.

Zobacz też: ZDOMINUJĘ GO JAK PAVLIKA

- To będzie mój trzeci występ w Altnatic City, bardzo się cieszę, że wracam. Jeszcze bardziej się cieszę, że zaboksuję z Hopkinsem. Dzięki temu moje nazwisko zostanie zapisane w historii boksu. Historyczne będzie też zwycięstwo, które odniosę. Ono sprawi, że będę na szczycie – mówi "Krusher".

Choć w Atlantic City sympatyków niepokonanego Rosjanina nie brakuje, to jego rywal będzie mógł prawdopodobnie liczyć na głośniejszy doping kibiców. Dla Kowaliowa to jednak nie problem.

- Siergiej może walczyć wszędzie. Nie ma dla niego znaczenia, z kim walczy, gdzie walczy i za kim jest publiczność. Czuł się bardzo komfortowo w Walii, gdzie odebrał pas Cleverly’emu. Doping widowni nie będzie miał tutaj żadnego znaczenia, Siergiej nie zaprząta sobie tym głowy – powiedział menedżer Kowaliowa Egis Klimas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ned
Data: 23-08-2014 12:43:26 
Myślę, że to całkiem prawdopodobne.
 Autor komentarza: DQPiczko
Data: 23-08-2014 13:03:29 
Jestem w stanie postawić pieniądze na Hopkinsa na punkty. Jestem wręcz przekonany o wygranej Kosmity.
 Autor komentarza: miros
Data: 23-08-2014 13:14:38 
Wygra, albo nie wygra. pożyjemy - zobaczymy. Było wielu takich którzy się odgrażali Hopkinsowi i ich nie ma, a Hopkins jest. Ale jeśli Kowaliew wygra, to faktycznie będzie o nim głośno.
 Autor komentarza: JAx00
Data: 23-08-2014 14:22:15 
strasznie ciekawa walka , bede za b-hopem
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 23-08-2014 14:44:52 
Niech wygra lepszy. Daję szanse 55 - 45 dla Kowaliewa, bo ma mocniejszy cios.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 23-08-2014 14:49:19 
Piczko czy jak ci tam ja bym nie postawił wszystkich pieniędzy Na Hopkinsa
Wtej walce może zdażyć się wszystko za równo nokaut na Hopkinsie jak i wygrana Hopka na punkty nieznacznie.najmniej i przegrana Kowaliowa przed czasem.
Obu szanuję Hopkinsa to legenda ma odwagę, poza tym w znakomitej formie fizycznej i psychicznej.
ale kibicuję Kowliowi
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 23-08-2014 15:15:11 
zamiast cwiczyc boks lepiej mma i walczyc w ksw tam sie placi zajebisc..:) nawet nie gwiazdy lataja po miescie a8 lub x6:)

Centralne Biuro Śledcze na wniosek prokuratury zatrzymało dzisiaj cztery osoby. Wśród zatrzymanych jest znany olsztyński zawodnik MMA Aslambek S.

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dzisiaj Aslambeka S., Aslana A., Michała Sz. i Piotra P. Mężczyźni są obecnie przesłuchiwani przez prokuratora.

- Wszystkie osoby zostały zatrzymane w charakterze podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokurator po zakończeniu przesłuchania zadecyduje czy wobec zatrzymanych zastosowany zostanie areszt – mówi rzecznik olsztyńskiej prokuratury Zbigniew Czerwiński.

Reklama


Jak dowiedzieliśmy się mężczyznom zarzucane są między innymi przestępstwa związane z wymuszaniem haraczy, groźbami karalnymi i pobiciami.

Poprosiliśmy o komentarz Szymona Bońkowskiego z Arrachionu Olsztyn, w którym trenował zatrzymany mężczyzna:

- Aslambek jest przykładnym i pracowitym zawodnikiem, który angażował się w pracę z młodzieżą i akcje charytatywne. Dla nas cała sytuacja jest szokiem.

Kuzyn Aslambeka S. Mamed Chalidow jest również bardzo zaskoczony zatrzymaniem:

- Jestem bardzo zdziwiony. Wiem czym się zajmuje Aslambek i nie widziałem, żeby robił coś nielegalnego. Razem trenowaliśmy i spędzaliśmy czas. Prawda sama się obroni – mówi jeden z najbardziej znany polskich zawodników MMA.

Aslambek S. jest zawodnikiem MMA pochodzenia czeczeńskiego. Jego walki można było zobaczyć m. in. podczas gal KSW.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.