ZMIANA PLANÓW - MALIK SCOTT DLA LEAPAIA

Nie Samuel Peter, jak niedawno zapowiadano, a Malik Scott (36-2-1, 13 KO) będzie rywalem Alexa Leapaia (30-5-3, 24 KO) w pierwszej walce od czasu kwietniowej porażki z Władimirem Kliczką. Pojedynek odbędzie się 24 października w Brisbane.

Dla 34-letniego Leapaia będzie to powrót do Australii po trzech kolejnych walkach na wyjeździe. "Lewie Serce" boksował ostatnio w Chinach i dwukrotnie w Niemczech, gdzie najpierw niespodziewanie wypunktował Denisa Bojcowa, a potem został zdeklasowany przez ukraińskiego czempiona wagi ciężkiej.

- Wszyscy czasami upadamy, ale trzeba się podnieść i pracować dalej. Nie spocznę, dopóki nie zdobędę mistrzostwa świata – oznajmił Australijczyk.

Rywal Leapaia także przegrał ostatnią walkę – w marcu został zastopowany już w pierwszej rundzie przez Deontaya Wildera. Kilka miesięcy wcześniej przegrał też przed czasem z Dereckiem Chisorą, a jeszcze wcześniej zremisował z późniejszym pogromcą Tomasza Adamka, Wiaczesławem Głazkowem.

- Zwycięzca październikowej walki wróci do międzynarodowego grona. Przegrany natomiast będzie musiał usiąść i poważnie zastanowić się nad przyszłością – powiedział trener Leapaia Noel Thornberry.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 21-08-2014 11:13:10 
Lepai zostanie wypunktowany, chyba, ze wejdzie mu jakiś lucky punch i Scott stwierdzi, ze nie chce mu sie wstawać. Zestawienie ciekawe, cos na wzór Cunn vs Monsour. Moze byc fajna walka, z cala pewnością
wyższy poziom niż wrak Petera.
 Autor komentarza: Pret
Data: 21-08-2014 11:34:59 
Bardzo pozytywnie. Z dwóch nieciekawych bokserów zrobili (dość) ciekawą walkę
 Autor komentarza: baxx
Data: 21-08-2014 13:50:27 
Fajne zestawienie. Szkoda, że Scott ma mentalność tak niskiej jakości, bo ma potencjał na top5 wagi.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 21-08-2014 15:07:30 
Bardzo trudnego sobie Leapai wybrał rywala na powrót po porażce i to takiego, który jest faworytem tej walki. Leapai to taki zwykły cepiarz i to dosyć leniwy w ringu, natomiast Malik swego czasu miał papiery na b.dobrego zawodnika, jest dobry technicznie i będzie miał przewagę warunków fizycznych i szybkości. Jeżeli ściany nie pomogą gospodarzowi, lub Alex nie upoluje Malika jakimś Scottem to niestety ten polegnie, ale życzę mu wygranej bo Alex to pozytywny człowiek, budzący sympatię. Fajne zestawienie, a Leapai ma 3 trudną walkę pod rząd.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 21-08-2014 15:08:17 
chodziło oczywiście że jeśli Alex nie upoluje Malika Scotta jakimś mocnym ciosem to przegra ;D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.