KOWALIOW SPRZEDAJE AKCESORIA - ZYSK TRAFI DO ABDUSAŁAMOWA

2014-08-19, Redakcja, boxingscene.com

Siergiej Kowaliow (25-0-1, 23 KO) wystawił na aukcji internetowej rękawice, buty i bandaż bokserski, którym miał owinięte dłonie podczas niedawnej walki z Blake'em Caparello. Całkowity zysk ze sprzedaży Rosjanin przeznaczy na pomoc swojemu rodakowi, Magomiedowi Abdusałamowowi.

Abdusałamow od kilku miesięcy walczy o powrót do zdrowia, które utracił w listopadowym starciu z Mike’em Perezem. Po pojedynku został przewieziony do szpitala, gdzie wykryto skrzep krwi w mózgu. Boksera wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej i usunięto mu fragment czaszki. Jego stan jeszcze się pogorszył, gdy niespodziewanie doznał rozległego udaru mózgu. Przez pewien czas przy życiu utrzymywała go aparatura.

Dzięki długotrwałej rehabilitacji "Mago" może dzisiaj ruszać rękami i głową, ale niewykluczone, że nigdy już nie będzie mógł chodzić ani mówić. Poruszony Kowaliow postanowił pomóc.

- Trenowałem z Magomiedem, to mój przyjaciel, dobry człowiek. Tragedią jest to, co mu się przydarzyło. Chcę pomóc jemu i jego rodzinie – powiedział mistrz wagi półciężkiej.

W licytacji może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik serwisu eBay. Linki do aukcji: rękawice, buty, owijka.

 

<< Powrót na stronę główną <<